Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Törvényesen, hogy adjam el a...

Törvényesen, hogy adjam el a saját webshop-omban a régebben magánszemélyként vásárolt termékeket, amikről már nincs meg a számla?

Figyelt kérdés

Van egy webshop-om.

KATA AAM vállalkozó vagyok.


Van egy készletem olyan termékekből, amit pár éve vettem, EU-s országból, magánszemélyként. Nincs már meg róla a számla, azaz e-mail cím sincs már meg, amivel regisztráltam a webshop-ba ahonnan vettem...


Viszont azóta fentebb ment ennek a terméknek az ára.

Van 50db... Semmi extra amúgy, dísztárgyról van szó.


Eladnám a webshop-omban.


El lehet szerintetek így adni törvényesen?

Mennyire kell igazolni az eredetét?

(Nem tudom, mert amiket most árulok kézműves termékek, ott minden aktuális.)



AZ ÍRJON MÁR AKI ÉRT HOZZÁ



dec. 10. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Írj róluk egy adásvételit.
dec. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Te is AAM vagy és a használt cikk is ÁFA-mentes. Mivel távol lévők közt jön létre az üzlet, számlát kell kiállítanod. Mivel web-shopod van ez nem az a kategória, hogy saját lomomat eladom 600 eFt erejéig adómentesen. Ezt üzletszerű tevékenységnek fogja értelmezni bármelyik hatóság. Szóval kelleni fog majd az eredetét igazolni a termékeknek. És él a vevők 14 napos elállási joga is.
dec. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!