Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kata első díját így kell...

Kata első díját így kell fizetnem? Ilyen vállalkozási forma esetén a könyvelőnek mi a dolga?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Katás adózással kapcsolatban lenne kérdésem. Eddig mellékállásos átalányadózó voltam, november 1-től lettem főállású katás.

A könyvelőmmel eddig nem volt gond, de napok óta nem érem el, és ha jól tudom holnap kene fizetnem a novemberi 50 ezret.


Elutalom erre a számlaszámra, és közleménybe beírom az adószámom és ennyi?

Van még bármilyen mas dolgom?

10032000-01076349


(Számlázáshoz billingót használok, a kiállított számlák össze vannak kötve a navval)


Illetve még egy kérdés, ami lehet nem lesz népszerű ebben a csoportban, de Katás vállalkozóként pontosan mire fizetem a havi 10-15 ezret a “könyvelésért”?

A billingón én számlázok, semmilyen más jövedelmem nincsen, a keresetem átlag havi 400 ezer ft, így messze vagyok az éves határtól is. Szolgáltatást árulok, oktatok, így nincs semmilyen költségem.

Egy könyvelő ebben az esetben mire kéri el a havidíjat, milyen feladatai vannak?


Köszönöm előre is a választ!


dec. 11. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Annyira bírom, hogy itt mindenki azt kamuzza, nem éri el a könyvelőjét...
dec. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Február óta van könyvelőm, és jelenleg a harmadiknál tartok.

Én pedig azt bírom, hogy a havidíjat elkérik, a munkába meg szarnak bele.

Plusz ezeket a suttyó válaszokat, amit sikerült elsőként idevágnod alaptalanul.

dec. 11. 18:14
 3/13 A kérdező kommentje:
Amíg ev voltam, a mentes kerek fölött volt dolga, 3 havonta pontosan kiszámolta, hova kell küldenem és mennyit (szocho-tb-szja), de katás vállalkozásnál még ennyi dolga sincs. Vagy van bármi, amire nem gondolok?
dec. 11. 18:18
 4/13 anonim ***** válasza:

1, az első könyvelőm amellett, hogy mindent elbæszott, amit lehetett se emailre, se telefonra nem válaszolt szinte sose. Bár, ha válaszolt, arról is kiderült, hogy nem teljesen igaz.


Amikor viszont nem fizettem a havidíját be, előkerült és felháborodott, amikor mondtam, hogy nem fizetek emailre csak számlára, mondván katásként nekem tök mindegy szerinte

dec. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

A könyvelő a nyilvántartási és bevallási kötelezettségeidet teljesíti helyetted, ezért fizetsz neki.


Nézzük csak, áfamentes katásként milyen nyilvántartási és bevallási kötelezettségeid vannak...


NYILVÁNTARTÁSI KÖTELEZETTSÉGEK

1. Kell vezetned egy naprakész bevételi nyilvántartást. (Ez egy Excel-táblázat. Megsúgom: letölthető a netről a minta.)

2. Kell vezetned egy nyilvántartást, amiben listázod az általad vásárolt szigorú számadású bizonylatokat. (Feltéve, hogy papír alapon is állítasz ki nyugtát, számlát.)


BEVALLÁSI KÖTELEZETTSÉGEK

3. Évente egyszer be kell adnod a NAV-nak a bevallásodat. Ez lényegében annyi, hogy az 1. pontban említett bevételi nyilvántartásodból átírod a tárgyévi összeget a NAV űrlapjára, ezer forintra kerekítve. Ügyfélkapuval 5 perc alatt meg is van.


Ennyi. Amúgy én is katás vagyok, sose volt könyvelőm.

dec. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3. könyvelővel dolgozok, de ezekről a nyilvántartási dolgokról fogalmam sem volt. Nem is említette senki soha.


Nem számlázok kézzel amúgy, papír alapon.

A bevallásnál terveztem fizetni valakinek, aki ellenőriz mindent és beadja helyettem. De a havidíjakat nincs értelme fizetnem szerintem.

dec. 11. 20:38
 7/13 anonim ***** válasza:

#3: Nem tudom, hogy napi hány számlát állítasz ki átlagosan, és hogy ezeknek a nyilvántartása neked milyen mennyiségű munkát, időráfordítást igényelne. Neked kell mérlegelned, hogy mi éri meg jobban: hogy saját magad vezeted a bevételi nyilvántartásodat, vagy inkább megbízol egy könyvelőt. Ha megvan a naprakész nyilvántartás, akkor a bevallás már tényleg csak 5 perc.


(Pl. tőlem nem szoktak számlát kérni, átlagosan napi 2-4 nyugtát adok, nem érné meg ezzel megbízni egy könyvelőt.)

dec. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én havonta 4-8 számlát állítok ki.

Online, ami a navhoz azonnal bemegy automatikusan.

dec. 11. 21:20
 9/13 Sandol ***** válasza:

Szia!


HA:

-Nem számlázol külföldinek

-Nem rendelsz külföldről terméket

-Nem veszel igénybe külföldi szolgáltatást (Google hirdetés, Facebook hirdetés, stb.)

-Tudod vezetni a bevételi nyilvántartásod

-Tudod, hogy jársz-e 12 millió bevételnél

-Nincs alkalmazottad

-Nem bérelsz magánszemélytól/társasháztól lakást/házat/irodát

-Nem olyan tevékenységet végzel, ami KTD (környezetvédelmi termékdíj), Élelmiszerlánc felügyeleti díj, Agrárkamara, stb. fizetést von maga után

-És még biztos van, amit kihagytam


... akkor valóban nem kell havonta a könyvelő, csak évente egyszer.

dec. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9# köszönöm a részletes választ!

Ha számlázok külföldre, eun belül, miben változik a helyzet?

Illetve volt már 2 instagram hirdetésem 40.000ft-ért, de ezzel kapcsolatban sem tudom, miért tartod fontosnak? A könyvelőm ezekkel kapcsolatban semmit nem említett.


Ezeken kívül a többi pont nem vonatkozik rám, a külföldi számlázás is szlovákiai volt, euróban fizetett a magyar számlára. Euróban állítottam ki a számlát, és megjegyzésbe beírtam az aznapi árfolyamot, és hogy mennyi pénz érkezett be ft-ban.

dec. 11. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!