Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tegyek, ha későn lett...

Mit tegyek, ha későn lett utalva a járulék?

Figyelt kérdés

TB járulék levonása elvileg ma történt volna, viszont nekem csak reggel fél 9kor jutott eszembe, hogy nem utaltam el...

Gyorsan csekkoltam is az adószámlát, ahol jelzi, hogy 9600 forint adótartozás van. De időközben ezt már ugye reggel elutaltam.

Ilyenkor mi a teendő? Lehetséges, hogy korán reggel már le akarták vonni csak akkor még nem volt ott a pénz? Vagy még a mai nap az határidőn belül van és majd holnap fogják levonni?

Sosem jártam még így, mindig 1-2 nappal előtte elutaltam. Viszont nem szeretném, hogy akár egy napra is megszakadjon a biztosítottságom.



dec. 12. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Ki vonta volna le, ha te utalod? Meg miért lenne késés, ha ma kellett utalni?
dec. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha megnézed az adószámlád, akkor ott jelzi, ha tartozásod van. Nekem jelzi, ergo nem lett (még??) levonva/jóváírva vagy akárhogy is kell ezt mondani.

Utalni meg nem ma kell, hanem máig. Kérdés, hogy ebbe még vajon beletartozik-e a mai nap is.

dec. 12. 20:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ma utalsz, az “máig” történő utalásnak számít. Egyébként gyakori jelenség, hogy nem könyvelik le az utalásokat aznap, hanem csak egy-két nap múlva. De a beérkezés napja számít, az meg, ha ma utaltál, ma van.
dec. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
dec. 12. 22:48
 5/8 anonim ***** válasza:

"Viszont nem szeretném, hogy akár egy napra is megszakadjon a biztosítottságom."


Csak jelzem, az egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetésével nem vagy biztosított. Ezzel csak eü. szolgáltatásra vagy jogosult "ingyen". Ez azt szolgálja, semmi mást, egyébként 6 havi járulékösszegnek megfelelő hátralék felhalmozása esetén fizetőssé válik az egészségügyi szolgáltatás. Biztosítottak körét nem érinted. A legnagyobb biztosítotti kör a munkaviszonyban állók köre. Ők biztosítottak, mivel munkaviszonyban állnak. Csak ezért.

dec. 13. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De a beérkezés napja számít, az meg, ha ma utaltál, ma van."


Pontosítok: Nem a beérkezés napja számít, hanem az utalás napja, vagy a postára adás napja. Mindegy, hogy az mikor érkezik be a Magyar Államkincstárhoz és az is mindegy, hogy a NAV mikor könyveli fel az adószámlára.

dec. 13. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én múlt hónapban 10-en valahány napot csúsztam az utalással és ugyanúgy felkönyvelték asszem pár nap mire könyvelik, szoval nem kell aggódni. Lehet vele kicsit csúszni.
dec. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ma reggel könyvelték és nincs tartozásom. :)
dec. 13. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!