Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az extraprofit adó kinek jó?

Az extraprofit adó kinek jó?

Figyelt kérdés

A nagyvállalatok fizetik azt tudom, de ez miben befolyásolja a gazdaságot?

Egy átlagembernek mitől lesz jobb/rosszabb ezzel, hogy ők extraprofitadót fizetnek?

(Talán nekünk átlag embereknek kevesebb adót kell fizetünk, ha ők többet fizetnek?)


dec. 13. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A költségvetésnek jó rövid távon. Hosszabb távon viszont nem jó reklám az országnak, eltántoríthatja a befektetőket.
dec. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sőt, az áraikba is simán beépíthetik, végső soron azt is te szívod meg. Röhejes egy olyan országban, ami (amúgy teljes joggal) büszke az egykulcsos adórendszerére és a rekord alacsony társasági adójára. Minden ilyet ki kéne kukázni és tovább haladni a söralátét méretű adóbevallás felé, mert valahol nagyon csúnyán elhadalt ez a projekt (ha még emlékszik valaki a 2010-es évek elejére...).

Valamit kihagytam, az egész "adóiparnak", azaz a könyvelő, adótanácsadó stb. cégeknek nagyon is jó ez és az összes többi bonyolult adózási forma. Több adóbevallás, bonyolultabb könyvelés, több munkaóra, több megbízás, több profit. Érdekes módon ezekre nem b*sznak ki semmilyen extra adót :)

dec. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A politikusoknak jó, mert nagyobb pénztömegből tudnak lopni.


Végső soron az emberek, háztartások fizetik meg az árát.


Egy fontos megjegyezni való van: minden adó, minden állami támogatás végül áremelkedés formájában az embereket terhel.

dec. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3:

"Végső soron az emberek, háztartások fizetik meg az árát."


Miért az emberek ? mármint az átlag emberek?

HA nekem nincs vállalkozásom, befektetésem én ezt nem fizetem, nem?

dec. 13. 22:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért az emberek mert a vállalkozások beépítik az árakba (a termékek megvásárlásával a fogyasztók fizetik meg), vagy elmarad a béremelés (a munkások fizetik meg), vagy kevesebb profitot realizálnak (a vállalkozók is az emberek, háztartások). Végső soron tehát minden teher a háztartásokon csapódik le, és a politikusok a nagy semmit nyújtva lopják el.


Ezért lenne fontos csökkenteni az állami szerepvállalást, drasztikusan csökkenjenek az adók, de ugyanúgy drasztikusan csökkenjenek az állami transzferek, szolgáltatások, hogy a politikusok élősködő rétege elsorvadjon, elpusztuljon.

dec. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Világos, köszönöm!
dec. 13. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!