Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hosszú lejáratú bankbetéteket...

Hosszú lejáratú bankbetéteket a mérlegben miért az egyéb tartósan adott kölcsönök között szerepeltetjük?

Figyelt kérdés
Első körben én azt gondoltam hogy a Bankbetétek soron kell szerepeltetni, elfogadtam, hogy nem az úgy túl könnyű lenne. De azt, hogy miért egyéb tartósan adott kölcsön egy hosszú lejáratú bankbetét nem tudom összerakni
dec. 14. 01:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az


[link]

dec. 14. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert a sztv oda sorolja
dec. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A bankbetétek a pénzeszközök egyik alfejezete. A pénzeszköz kritériuma, hogy felhasználható (elkölthető) a cég napi működése során. Fizetésre felhasználható.


A hosszú lejáratú bankbetéttel viszont nem tudod kifizetni a munkavállalókat vagy a szállítókat. “Nem veheted készpénznek”, csak miután lejárt a lekötés.

dec. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1: pedig az mert oda írtuk a feladatban, arra lennék kíváncsi hogy mi a logikája miért oda kell a mérlegben írni


2: És ezt honnan olvastad ki? Át tudod küldeni?


3: Aha, így már világos a pénzeszköz részre.

De nem is a követelések közzé soroltuk, hanem "egyéb tartósan adott KÖLCSÖN" . Ezt nem értem, hogy a hosszú lejáratú bankbetét miért kölcsön?


Ha tudod kérlek írd meg mert tényleg nem tudom a magyarázatot, mire gondoljak.

dec. 14. 12:35
 5/12 anonim ***** válasza:
megnyitod a törvényt, ctrl+F és beírod, hogy tartós bankbetét.
dec. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért mert minden bankbetét valójában a banknak adott kölcsönt jelent jogilag meg gazdasági értelemben is.


A sima (látra szóló) bankszámlád is általad adott kölcsön, amit bármely pillanatban visszakövetelhetsz (azaz elkölthetsz, átutalhatsz, készpénzfelvételre használhatsz)


Miért nem követelés sor? (Hiszen minden kölcsön egyben követelés is.) Ennek az az oka, hogy a magyar számvitelben a mérlegben a követelések azok forgóeszközök, vagyis rövid - éven belüli - lejáratúak. Ez a bankbetét viszont hosszú - éven túli - lejáratú. Azaz nem lehet forgóeszköz csakis befektetett eszköz.

dec. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ez meg is történt, de akkor sem tudom mihez kötni, hogy a bankbetét miért egyéb tartósan adott kölcsön .


Könnyű mondani, hogy "mert így van a törvénybe" tanuljam meg, csakhogy sok ilyen van ami "így van a törvényben" és nem mindent bemagolni szeretnék, hanem érteni

dec. 14. 12:47
 8/12 anonim ***** válasza:

azt kérdezted, honnan olvastam ki a törvényből. Megkaptad a választ. Nem azt kérted, hogy értelmezzem...

Ezért tanulsz számvitel mellett mindig pénzügyet is. A bankbetéted nem azt jelenti, hogy bedugják egy fiókba a pénzed, és ott marad, amíg érte nem mész. Kölcsönadod a banknak, ő ezért kamatot fizet. És a pénzed kölcsönadja másoknak, akik ezért a banknak kamatot fizetnek...

dec. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De én nem a törvényt akarom bemagolni!


Órán, vizsgán nem lesz nálam törvény, hogy kiolvassam!!!

dec. 14. 14:06
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kihagytad a 6. választ, az ad részletes magyarázatot.
dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!