Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha sikerdijas fizetést kapok(n...

Ha sikerdijas fizetést kapok(nem fix fizu) akkor hogy számolják ha beteg vagyok?

Figyelt kérdés
Bejelentett munka 1.eset 30/kocsi bevitel az autokereskedésbe 2.eset darabra megy, hogy hány villany órát olvasol le. Már ott tartok hogy szinte bármit bevállalok csak legyen fix helyem.. Nem találok semmi olyat, ami össze jönne. (környezetvédelmi, élelmiszer analitikus és gyógyszertári asszisztens papírral rendelkezek)
dec. 14. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
0
dec. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez nem sikerdíj, mert olyan pl az alapkezelőknél van, akiknek a portfolioja akkor is felülteljesítheti a benchmarkot, ha ők pont betegek. Vagy adótanàcsadóknál, akik ha sikeresen elérik az adómegtakarítást, annak értékéből részesülnek. Itt is hiába betegszik le az adótanácsadó időközben, ha megvalósul az adómegtakarítás, akkor kapja a sikerdíjat.


Amiről te beszélsz az a teljesítménybér. Ott értelemszerűen ha betegség miatt kiesik a teljesítmény akkor kiesik a bér is.

dec. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez általában úgy szokott kinézni, hogy alap+teljesítménybér. Az alap után kapsz járandóságot, ha pl. lebetegedsz, a teljesítmény ilyenkor értelemszerűen kuka.

Csak teljesítménybérest nem szabad elvállalni, csak átmenetileg, ha nagyon muszáj.

dec. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs alap. Csak a teljesítmény után. Vagyis a 2.eset az 3 honapig
dec. 14. 12:48
 5/9 anonim ***** válasza:

"Nem találok semmi olyat, ami össze jönne. (környezetvédelmi, élelmiszer analitikus és gyógyszertári asszisztens papírral rendelkezek)"


Ilyen semmit nem érő végzettségekkel nem csoda.


Egyébként meg ott a McDonalds, ilyen hányadék helytől az is jobb mint ahol most dolgozol.

dec. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem dolgozol mert beteg vagy, sikert se fogsz elérni, szal miért kapnál fizetést?
dec. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ha sikerdijas fizetést kapok(nem fix fizu) akkor hogy számolják ha beteg vagyok?"


Táppénzre gondolsz, vagy betegszabadságra?


"Bejelentett munka "

Ez alatt mit kell érteni? Munkaviszony, vagy valamilyen másjellegű jogviszony? Nem mindegy...

dec. 15. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
1.nem azért tanultam őket h egy vadidegen lesemmitérőzze a papirjaimat. Ezek érdekelnek, érdekeltek és ezért tanultam őket. Nem dolgozok egyik helyen sem, csak lehetőségként felmerult.... Mekibe meg nem megyek, 1. Nem vesznek fel. Munkaviszonyrol beszélünk. Kérdésem arra irányul hogy ha beteg vagyok ilyen helyen milyen ellátást kapok.
dec. 16. 21:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Munkaviszony esetén a keresőképtelenség első 15 napjára betegszabadság jár, kivéve, ha üzemi baleset miatt, járványügyi helyzet miatt karanténba helyeztek, vagy veszélyeztetett terhesség miatt estél ki a munkából, mert akkor az első naptól táppénz jár.

Teljesen mindegy, hogy minek hívják a "béredet", az ellátásokat minden esetben az után határozzák meg munkaviszony esetén, ami után járulékot is vontak (járulékköteles). Ha a "sikerdíj" után vontak járulékot, akkor az is alapja lesz az ellátások összegének meghatározásához.

dec. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!