Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Használhatom magáncélra a...

Használhatom magáncélra a saját cégem teherautóját, ha nem számolom el az üzemanyag számlát?

Figyelt kérdés

Több ezer KM-el lenne több benne, mert kicsit messzebb mennék vele, és többször is akár, ez azért az amortizációban is közrejátszik valamilyen szinten. Eddig vezettem egy kis menetkönyvet, de oda ugyanúgy töltsem ki az adatokat, ha saját célra használnám ?

Ha nem számolom el az üzemanyag költségeket, akkor nincs akadálya, hogy használjam , úgy gondolom. Minek is bérelnék mástól , hogyha van nekem.

Gyakorlatban tudom , hogy lehet, de én a papirozására vagyok kíváncsi meg arra, hogy mit hogyan töltsek ki , hogy ne kössön bele senki ...



#saját céges autó #teherautó céges #magánhasználat céges autó
dec. 14. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a helyedben nem random emberkéktől kérdeznék ilyet, hanem a könyvelőmtől. Ő tudja a tutit. Itt meg ha Gyakori Józsi mond neked egy baromságot és elhiszed, akkor csúnyán megütöd a bokádat.
dec. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Eddig vezettem egy kis menetkönyvet, "


Menetlevél nélkül egyik teherautónk sem közlekedett. Rendőr bármikor kérhette ellenőrzésre, ha látta, hogy az autó nem egy magánszemély, hanem egy gazdasági társaság tulajdonában van.


"Gyakorlatban tudom , hogy lehet,"

A "lehet" az alapból nem igaz, de előfordul. A társaság erőforrásait a társaság érdekében használhatod fel. Mi abban az esetben használtuk magáncélra, ha valamelyik dolgozó költözött és segédkeztünk benne. Vezető engedélyével történt és nyilván belekerült a menetlevélbe is az út, no meg az üzemanyag is annak megfelelően el lett számolva költségként. Az ellenőröknek nem derült ki sehonnan, hogy magáncélra lett használva. A te több ezer kilométerednél azért a lóláb már kilógna. :)


Nem tudom, hogy mostanában van-e olyan opció, ami az ilyen helyzeteket rugalmasabban kezeli.

dec. 15. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Persze ezért kérdezem, mert nem szeretném úgy használni magáncélra , hogy ne legyen szabályos. De hogyha pl bérbe ki adom (melléktevékenységnek benne van a cégben a bérbeadás) , akkor is más elviszi több száz vagy ezer km-re és nekik nem kell vezetniük menetlevelet.

Tehát az a kérdésem hogyan tudom használni alkalmanként úgy hogy az jó legyen ?

Adjam ki bérbe magamnak , írjak egy számlát hogy kifizettem 15 ezer ft -ot + kölcsönadási szerződés , vagy mégis hogy? :)

dec. 15. 07:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A gondolatmeneted nem rossz, főleg, hogy a tevékenységi körödben szerepel bérbeadás is.


Valami hasonló módon oldanám meg, és aszerint papíroznám le a könyvelésben.

dec. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a teherautóként szerepel a forgalmiban akkor kell vezetni a menetlevelet függetlenül attól hogy ki használja.
dec. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5. válaszoló:

Hogyan várhatod el attól a személytől, hogy vezesse, akinek bérbe adod?

Ha én bérbe adom és jövedelmem van belőle, biztos hogy a bérlő nem fogja vezetni szerintem. Én is béreltem már kisbuszt vagy teherautót és sosem kellett vezetnem. És bérbe ki lehet adni, ha a tevékenységi kör megengedi.

dec. 21. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!