Tb befizetèse hol?

Figyelt kérdés

Szòval a munkahelyen volt fizetetlen szabad napom csak orvosi igazolásom volt nem pedig táppènz. Kaptam levelet hogy azokra a napokra nincs fizetve tb napi 900 Ft annyit kell befizetni. Ezt hol tudom befizetni mit kell tenni?

Illetve ez hatással lehet szemèlyi kölcsönre ez a tb tartozás? Minden bank elutasított de nem vagyok bár khr listás. 500ezret szerettem volna felvenni áru hitelt 250ezret bele is tudtam volna fizetni a nettò jövedelmem 250 300ezer ès elutasítottak mindenhol ennek mi az oka???lehet ez a tb adò a gond?



dec. 30. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Valami nem stimmel. Nincs olyan, hogy fizetetlen szabadnap orvosi igazolással. Ráadásul még ha meg is szűnik a munkaviszonyod, utána 45 napig nem kell TB-t fizetned.
dec. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem szabadnap igazolatlan nap mert csak orvosi igazolást tudtam vinni nem pedig táppènzes papírt. Aztán kaptam a levelet hogy azokra napokra fizessek napi 900 forint adòt vagy tb-t nemtudom. Ez fenáll az 100% emiatt nem itasitanak el mert ndenhol hitellel kapcsolatba?
dec. 30. 15:10
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Napi bejelentés mellett amikor nem dolgozol vagy beteg vagy neked kell fizetni a tb-t.Vigyázz mert havi 15 alkalommal lehet napi bejelentőt használni.
dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Folyamatos munkaviszonyom van. Napi bejelentès rám nem vonatkozik
dec. 30. 15:54
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Akinek folyamatos munkaviszonya van, annak nincs tb-elmaradása.
dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Leírtam hogy igazolatlan napra nem fizetnek tb jarulèkot.

A válaszokkal nem lettem okosabb. Konkrèt leveleket kaptam ezekröl úgyhogy nem èrtem mi olyan hihetetlen.

dec. 30. 16:18
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem napi 320 ft? Láttam már ilyet papírt pár éve, mikor közmunkások ügyeit intéztük. Némelyeknél előfordult az igazolatlan hiányzás, szabijuk már nem volt, nem volt más opció, mint az igazolatlan nap, kaptak papírt, hogy azokra a napokra be kell fizetniük a tb-ét.
dec. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

" Ezt hol tudom befizetni mit kell tenni?"


Egészségügyi szolgáltatási járuléknak hívják és a következő számlaszámra kell befizetned -> NAV Egészségügyi szolgáltatási járulék beszedési számla: 10032000-06055826-00000000

A közlemény rovatba bőven elég kizárólag az adóazonosító jeled beírnod.

Ha nem tudsz utalni, akkor igényelj hozzá befizetési csekket a NAV-tól. Az adónem száma: 408.


Ahány napra fizetned kell, annyiszor 320 forint a fizetési kötelezettséged. Ha csak 1 igazolt, de fizetés nélküli napod volt, akkor 320 forint kötelezettséged keletkezett, nem több. Az adott hónapot követő hó 12-ig kell megfizetni ezt az összeget késedelmi pótlék mentesen. Tehát ha 2023. november hónapban volt ez az 1 nap, akkor december 12-ig kellett volna megfizetni. Ha 2023. december hónapban volt ez az 1 nap, akkor 2024. január 12-ig kell megfizetni késedelmi pótlék mentesen.


"csak orvosi igazolásom volt nem pedig táppènz."

A jövőre nézve egy tanács: Ha van orvosi igazolásod valamiről, akkor nyilván valamilyen problémád volt aznap, ami miatt orvoshoz/szakrendelőbe stb. kellett menned. Tehát nyugodtan kérhettél volna akár keresőképtelenségről is orvosi igazolást a háziorvosodtól, amire betegszabadság járt volna, nem pedig igazolt, de fizetés nélküli szabadság, amivel most vacakolnod szükséges és még fizetnivalód is keletkezett utána.

dec. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na pontosan ezekre volt szüksègem köszön az infòt. Ment a zöld
dec. 31. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!