Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy bróker oldalon tárolom...

Ha egy bróker oldalon tárolom a cryptóm akkor adóköteles vagyok?

Figyelt kérdés

Kb 2021 nyarán vásároltam vagy 20 ezer forint értékben BTC-t.

Ezt a pénzt bent szeretném hagyni nem szeretnék hozzá nyúlni, ezt jelentenem kellett volna az adóhivatal felé vagy nem?

Egyébként 25 év alatt vagyok ha ez számít.



dec. 30. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Amíg nem váltod "Fiat" pénzre, dollárra, vagy euróra, stb, addig nem kell, addig elvan.
dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Tehát ha átváltom akkor egyből adóköteles? Kisem kell utalnom a számlára?

Mellesleg amikor kryptót vásároltam annak idején azt USDT-ben tettem majd abból vettem a BTC-t.

Tudtommal az USDT az nem fiat valuta.

dec. 30. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amíg kriptóban tartod, vagy kríptók között váltogatod addig "black box"-ban van, és csak ha "valódi" pénzre váltod, akkor kell bevallani.

Azonban ha nem nagy összeg, és vásárolsz rajta, akkor alkalmanként 20 000 Ft-ig adómentes, amennyiben összesen 200 000 Ft-ot nem halad meg egy évben.

dec. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagy segítség voltál! :)
dec. 30. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!