Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tényleg a Wolt fizeti a...

Tényleg a Wolt fizeti a dílerek helyett az adót?

Figyelt kérdés

Itt találtam az infót: [link]


Ti Wolt-os kajadílerként nem fizettek adót? Egyszerűen nem tudom elhinni. Bevételek után kell adót fizetni, a Wolt vállalat, hogyan fizeti be a dílerek helyett az adót? A kajadílerek nevében fizetik be? Vagy ez, hogy megy? Aki Wolt-os kajadílerként dolgozik az válaszoljon légyszi mert énis az akarok lenni! Meg elvileg kell valami adókártya is hozzá. Adókártya még létezik? Ha jól tudom, valahol olvastam már megszűntették az adókártyát de nem biztos. Nem is kell akkor könyvelőiroda meg semmi, elintézi a dílerek helyett a Wolt? Túl szép, hogy igaz legyen.



jan. 1. 05:01
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Illetve még azt is nagyon fontos lenne tudnom, hogy éjszaka (éjféltől reggel 6-ig) megéri kajadílerkedni biciglivel főállásban? Abból meg lehet élni ha mondjuk olyan 170 ezer körül lenne az albérletem havidíja és a mobilnetem ára meg rohadt magas lenne mert majd részletfizetésre az iPhone 15 vagy 16 Pro Max-ot választanám? (Bármint tudom, hogy a 16-os még nem jelent meg de majd idén fog megjelenni és még nem kezdtem el a munkát.) Havi 500 ezret tudnék keresni? Éjféltől reggel 6-ig hányan rendelnek házhoz kaját a Wolt appal Budapesten ahová elérhetek biciglivel? Ha mondjuk az összes kerületet nézzük. Nem fárasztó egész Budapest minden kerületét végigbiciglizni 6 óra alatt egész éjszaka? Nappal aludnék, éjszaka vagyok aktívabb.
jan. 1. 05:22
 2/40 anonim ***** válasza:
93%
A belinkelt oldal nem a magyar, hanem a dán adózással (egyéb szabályokkal) kapcsolatban tájékoztat. Nem tudom hogy észrevetted-e?
jan. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
De akkor ez azt jelenti, hogy Magyarországon máshogyan van? Aki Wolt-os kajadíler az, hogyan adózik? Kell mindenképp könyvelőiroda, nem intézi helyettem a Wolt?
jan. 1. 06:09
 4/40 anonim ***** válasza:
74%
Van a youtubeon futar video... Ott mindent megtudsz ha keresed. Netto 500-600 is kijon ha jol csinalod
jan. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
89%

Te valami retardalt vagy? Mas orszag mas szabalyok,torvenyek.

A belinkelt dan oldal szerinted mennyire relevans Magyarorszagon?


Ha ennyire nyomorult vagy, ne menj futarnak, mert ehhez is ostoba vagy.

Foleg hogy dilernek hivod a futarokat.

jan. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

"Te valami retardalt vagy?"

Igen, tanulási nehézségem van.

"A belinkelt dan oldal szerinted mennyire relevans Magyarorszagon?"

Én azt gondoltam, hogy a Wolt világszerte segít adózni a dílereknek, nem gondoltam, hogy ez csak egy országra vonatkozik. Nem vagyok képben a dolgokkal és nehéz a felfogásom, bocsánat.

"Ha ennyire nyomorult vagy, ne menj futarnak, mert ehhez is ostoba vagy."

Futárnak? Kajadíler akarok lenni, nem csomagokat akarok szállítani hanem ételeket akarok vinni házakhoz, lakásokhoz, esetleg sikátorokhoz éttermekből biciglivel. A futárkodás az amikor egy nagy raktárból (Amazon, Emag, Aliexpress, stb) kiszállítanak nagy autóval elektronikai eszközöket, bútorokat és egyéb árucikkeket. Nem akarok futár lenni, Wolt-os kajadíler szeretnék lenni.

"Foleg hogy dilernek hivod a futarokat."

Nem a futárokat hívom dílereknek, ők nem dílerek csak csomagokat szállítanak ki Amazontól például. Tudod, hogy miaz a Wolt? Írtam is, hogy kajadíler. Azt csak tudod, hogy miaz a kaja. Étel. Érted? És még én vagyok a retardált... Jobban kellet volna értelmezned a szöveget. A Wolt-ot meg mindenki ismeri. Ételdílerek dolgoznak a Wolt-nak, Wolt mobilappról lehet rendelni kajákat éttermekből és a díler kiszállítja. Pizza, főtétel, stb.

jan. 1. 07:52
 7/40 anonim ***** válasza:
91%

Etelfutar. Nem eteldiler.


A koznyelvben a diler az aki a drogot adja,veszi,eloallitja vagy epp teriti.


A wolt a helyi torvenyekhez alkalmazkodik mivel mindenhol mas. Amig volt kata itthon, akkor sem a wolt vagy elodje adozott. Pont leszarta, minden dolgozojanak a sajat felelossege volt hogy az adozasat megcsinalja. Meg csak kotelezo sem volt katazni.

jan. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
90%

Csak mondom, hogy pl a foodora az appjaban is futarkent hivatkozik az emberere es nem dilerkent. Ahogy minden epeszu futarnak hivja oket es nem dilernek.

De nem is varhato toled mas, amikor egy dan oldalt vettel referencianak.

jan. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

"Etelfutar. Nem eteldiler."

Nem. Olyan nincs. Lehet, hogy van olyan, hogy az Amazon kiszállít ételeket is de ha egy csomagfutár ételt is szállít akkor onnantól kezdve ő már kajadíler is. Olyan lehet, hogy valaki egyszerre futár és még ételdíler is de olyan akkor sem létezik, hogy ételfutár. A futár csomagokat szállít ki raktárakból amik általában elektronikai eszközök, bútorok, gyerekjátékok, ruhák, stb... Az ételdílerek pedig ételeket szállítanak ki éttermekből ami lehet pizza, főtétel, gyorséttermi ételek, desszertek, üdítők stb... A kettőnek az ég világon semmi köze egymáshoz! Az Amazonnál is vannak ételdílerek, onnan is lehet ételeket rendelni de akkor azok már nemcsak futárok hanem kajadílerek is. Honnan szeded te azt, hogy a futárkodás meg a dílerkedés ugyanazt jelenti?

"A koznyelvben a diler az aki a drogot adja,veszi,eloallitja vagy epp teriti."

Nem. Csak az a díler aki a drogot azaz az ételt (ami legális drog) árusítja. Aki veszi az ételt az nem díler hanem az ügyfél, rendelő. Aki előállítja éttermekben az a laboráns, az sem díler. A díler az aki biciglivel szállítja, eladja.

"A wolt a helyi torvenyekhez alkalmazkodik mivel mindenhol mas. Amig volt kata itthon, akkor sem a wolt vagy elodje adozott. Pont leszarta, minden dolgozojanak a sajat felelossege volt hogy az adozasat megcsinalja. Meg csak kotelezo sem volt katazni."

És akkor nekem könyvelőirodába milyen gyakran, mit kell beküldeni?

"Csak mondom, hogy pl a foodora az appjaban is futarkent hivatkozik az emberere es nem dilerkent."

Úgy tűnik a Foodora csomagokat is szállít, ezt nem tudtam. De a fő tevékenységük akkor is az ételdílerkedés, benne van a nevükben, hogy "Food".

"De nem is varhato toled mas, amikor egy dan oldalt vettel referencianak."

Azthittem világszerte van így, nem is figyeltem, hogy dán oldal mert angolul volt írva a szöveg és az a Föld bolygó hivatalos nyelve.

jan. 1. 08:14
 10/40 anonim ***** válasza:
83%

Magyarországon ételfutárnak hívják, te hivod egyedül dílernek.


Ételhordó cégeknek rendszerint van saját könyvelője, a munkavállalói pedig magán vállalkozók. Havonta mindenkinek kötelezően le kell adni pár deákot a könyvelésre függetlenül attól, mennyi pénzt keresett egy hónapban. Adó befizetésnél gondolom vagy leadod azt a pénzt a munkahelyen, avagy befizeted magad.


Ételfutárokat rendszerint bizonyos területekbe osztják be, ahol jól lehet keresni azt egy régebbi munkatás kapja meg (közel vannak a címek, átlagosan több borravalót adnak, stb). Bevételról annyit tudok, hogy a neten lévő cikkek erősen torzítanak és a havi nettó 1 millió bért heti 6 nap 10-12 óra munkával érhető el biciklivel ügy, hogy kitekerted a beled. Aktív sportolónak kell lenni ahhoz, hogy bírd. Valószínűleg ezt is csak nyáron, jó időben. Ehhez drága bicikli is szükséges (ami bírja a kiképzést) és vannak egyéb koltsegeid a hónapban, amit bevételből fedezel. Másik dolog, ha egy nap nincs cím, akkor nincs lóvé.

jan. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!