Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan néz ki pontosan a...

Hogyan néz ki pontosan a privát órát adók tanárok adózása? Csak a rákövetkező évben kell foglalkozni vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék privát órákat adni diákoknak akiknek szüksége lenne erre, ezt főállás mellett tenném. Egyébként mindig is szerettem volna tanár lenni, tehát nagyon izgatott vagyok ezen ''másodállás'' iránt.


Amivel nem vagyok tisztában, hogy pontosan hogy kell ezt adózás-ügyileg megoldani? Szimplán a beérkező utalásokat & kp fizetéseket adjam össze a következő év adóbevallási időszakában és valljam be a megfelelő form-on?


Vagy már most is kell tennem valamit mielőtt elkezdenék oktatni?


Előre is köszi a válaszokat, próbáltam erre Google-n és YT-n keresni, de sajnos csak annyit sikerült kiderítenem, hogy 1.6M-ig idén adómentes lenne, 2025-től már totál más szabályok vannak. De úgy nem láttam sehol egy cikket/videót ahol konkrétan leírják a folyamatot, főleg főállás mellett


jan. 1. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem, egyéni vállalkozás kell


Főállás mellet átalányadó AAM ev lehet jó, de beszélj egy könyvelővel

jan. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Még várok válaszokat <3 a könyvelő most nem opció

jan. 1. 22:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért nem opció a könyvelő?
jan. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Anyagi okok miatt.


De ettől függetlenül természetesen belátom, hogy sokkal egyszerűbb lenne, hasznos is ha ezt megtudnám fizetni. Ma az 2017es adótörvényt olvasgattam bár a választ még nem találtam meg a kérdésemre, de egy nap talán megtalálom. Ezért tettem el itt a kérdést, hátha van olyan valaki itt, aki főállás mellett átalányadózásban van, és hogy ők pontosan hogy gyűjtök össze a számlákat az órák után, esetleg bármi amire oda kell figyelni, vagy ha tudják konkrétan, hogy melyik űrlapot kell majd kitölteni.


Egyébként korábban (más ügyben) kaptam már a NAV-tól is segítséget, de többször kellett időpontot foglalnom, nagyon nagyon nem akartak segteni, minden második mondatuk az volt, hogy könyvelőtől kérjek segítséget, még ha drága is lenne, de aztán elmondtam, hogy meddig jutottam a történetben, és hogy csak a hiányzó részeket kellene megválaszolniuk. Tehát még az opció sem lesz majd kizárva, de jelenleg nem vagyok Mo-n, így személyesen nem tudnék újra segítséget kérni tőlük ilyen módon, telefonon pedig sokkal nehezebb.


Várom még a válaszokat, főleg azoktól akik ugyanilyen helyzetben vannak! Előre is köszi!

jan. 2. 04:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"ezt főállás mellett tenném."


Akkor simán megoldható adószámos magánszemélyként, nem kell hozzá egyéni vállalkozás, mivel nem ez lesz az alap megélhetési forrásod.

Viszont ha adózás szempontjából kedvezőbb, akkor érdemes hozzá egyéni vállalkozást indítani.

Mivel az adózási lehetőségek elég sokszínűek, éppen ezért érdemes felkeresni pár ezer forintért egy könyvelőt, aki kifaggat a terveidről alaposabban és elmondja a különböző lehetőségeidet előnyeivel, hátrányaival együtt -> tanácsadás. A döntés úgy is a tied lesz, nem pedig a könyvelőé.

Tehát az itteni tanácsokkal nem igen leszel előrébb. Maximum elmondják egypáran, hogy ők miként csinálják, de nem biztos, hogy azokkal a "mögöttes" dolgokkal tisztában lesztek, amelyek a különbözőségeket hozzák -> egyiknek nappali tanulói hallgatói jogviszonya van, a másik már nyugdíjat kap, a harmadik GYES-en van még, a negyediknek nincs főállása, stb.

Ezért nincs is egyforma ügy...

jan. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xswerdy ***** válasza:

Lehetsz pl. átalányadós egyéni vállalkozó, 2.668.000 Ft bevételig nem kell adót fizetned. Ez jár némi adminisztrációval, meg lehet helyi iparűzési adó fizetési kötelezettséged (ez településtől függ), meg van évi 5000 Ft kamarai díj. Valószínűleg ez a legkedvezőbb.


Van aztán még egy lahetőség, a ház körüli munkák adómentesen egy havi 1000 Ft-os adminisztrációs díj megfizetésével végezhetőek. Ebbe a kertgondozáson és favágáson és hasonlókon kívül a házi tanítás is beletartozik (tehát ha jól értelmezem, csak az, ha a tanár megy házhoz, és nem fordítva). Ebben annyi a kellemetlenség, hogy ezt a megbízónak kell intézni, és az 1000 Ft-ot megfizetni. És ezzel valószínűleg a legtöbben nem akarnk foglalkozni.


Szóval az átalányadós e.v-t ajánlanám inkább. Online ki tudod váltani a vállalkozóit, a neten találsz segítséget. Negyedévente kell bevallásokat csinálni, de elég egyszerű, szerintem nem kell hozzá könyvelő.

jan. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Kb 3000-5000 forint egy fél órás könyvelői vagy adótanácsadó általi tanácsadás, ez nem fér bele? Akkor hívd fel a 1819-et
jan. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!