Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ntak adatszolgáltatás 2024...

Ntak adatszolgáltatás 2024 évre 2023 évi erdemény alapján is kötelező?

Figyelt kérdés

Az eredeti törvény szerint ugye 2023 júliustól kötelező az adatszolgáltatás. Ez úgy módosult, hogy akinek 2022-ben kevesebb mint 12 millió volt a bevétele, annak nem kell adatot szolgáltatni, 12 és 100 millió között pedig 2024 januártól.

Jól értelmezem, hogy ha 2023-ban, a második félévben nyitottunk üzletet, és úgy értük el a 12 milliót, akkor nem kell adatot szolgáltatni januártól? Mert ugye a szöveg úgy szól, hogy "2022-ben".

Segítsetek ebben, köszönöm!

A téma komolysága miatt csak valóban hozzáértők szakértő véleményét várom.

Boldog Új évet kívánok!



jan. 1. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A hatályos jogszabály szerint amire az NTAK oldaláról rá navigáltam, és ki is adta (mai hatályállapot szerint frissen):


A vendéglátó üzlet üzemeltetője a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központba történő adatok szolgáltatására és továbbítására

b) 2024. január 1. napjától köteles, amennyiben a mindenkor hatályos TEÁOR nómenklatúra szerinti vendéglátás tevékenységből származó előző lezárt üzleti év nettó árbevétele meghaladta a 12 millió forintot.


Én személy szerint nem tudom, hogy ezt a 12 millió forintot direkt az ÁFA alanyi mentesség értékhatára alapján kötötték ki-e ezt így vagy nem, de a leírásod alapján számodra lényegtelen is, mivel írod, hogy úgy is elértétek a 12 milliós forgalmat (NETTÓ FORGALMAT NÉZD, HA ÁFA ALANYOK VAGYTOK), hogy az év második felébe nyitottatok, tehát tök mindegy lényegébe számodra hogy az év második felébe nyitottatok-e vagy sem, mert így is úgyis elértétek. Egyébként konkrét utalást nem találtam rá, hogy amennyibe év közbe kezdi valaki ezt a tevékenységet, arányosítani kellene-e vagy sem (de ez is lényegtelen mivel 12 milliós évesként van meg adva, ti pedig már az év második felébe nyitással is elértétek)

jan. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt az oldal alján van egy értelmes leírás és táblázat is pluszba amúgy mikor kell megkezdeni

[link]

jan. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!