Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bt az esetünkben jó megoldás...

Bt az esetünkben jó megoldás lehet? Mik a buktatói?

Figyelt kérdés
A testvéremmel és az egyik barátnőmmel szeretnénk elindítani egy vállalkozást. Egyikük horgol, másikuk varr én pedig különböző dekorációs termékeket készítek. Eddig csak ajándékba készültek a holmik, de annyira sok pozitív visszajelzést kaptunk, hogy elgondolkoztunk egy vállalkozáson. Mindhárman gyesen vagyunk és leszünk is még jópár évig (én a kicsivel gyesen, a nagyobbal ápolásin vagyok) Az eredeti munkahelyünk sajnos jogutód nélkül megszűnt tehát visszamenni se tudnnánk sehova. Az én házam lenne megjelölve mint székhely, de a garázs ami teljesen üres kb 30 m2-es (garázs/mellékhelyiség/kiskonyha) lenne a műhely. Kicsi hasznunk lenne (50.000-60.000 Ft/fő között) ezért a KATA mindhármunknak nem opció. A Bt jó lehet? Azért gondoltam erre mert úgy tudom a Bt-hez nem kell nagy tőke és az adózás is mehet a haszon után. Milyen buktatói vannak? Szeretnénk teljesen legálisan, szabályosan intézni mindent. Előre is köszönjük a segítséget!
jan. 3. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ebben a leírásban több buktatót látok, mint amennyi jól van kitalálva.

Én inkább azt tanácsolom, hogy szánjatok rá egyszeri 20-30 ezer forintot és menjetek el egy könyvelőhöz, aki elmondja, hogy miért rossz az ötletetek ebben a formában.

jan. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Könyvelőhöz természetesen mennénk és ügyvédhez is csak érdemes lenne kicsit informálódnunk mit szeretnénk tőle :)
jan. 3. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!