Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e adóbevallást írnom?

Kell-e adóbevallást írnom?

Figyelt kérdés

Jelenleg 18 éves vagyok és belekóstoltam a befektetések világába. Nem nagy pénzekkel, ösztöndíjamból teszek félre, pár tízezer ft-om van befektetve.

Van részvényem és kriptovalutám is.


Csak vettem, sosem adtam el, de az egyik részvényemből (Trading 212-n keresztül) kaptam osztalékot, 64,65 ft-ot és 0,15+0,53 Ft összegű kamatot szereztem a nem befektetett pénzemmel.


Az osztalék és a kamat miatt gondolom, hogy kellene, de el tudná nekem ezt valaki magyarázni hogy megy? Végülis ez nincs 100 ft se.

Viszont érdekel hogyan megy az adóbevallás írás is, hogy hogyan történik.



jan. 3. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Adóbevallást (SZJA-ról beszélünk most, mert többféle más adóbevallás is van) annak kell készítenie, akinek adóköteles bevétele vagy jövedelme keletkezett az adóéven belül.

Ez gyakorlatilag úgy történik, hogy van egy formanyomtatvány, amelyben a különböző táblázatokat (oszlopok, sorok) a jövedelmeforrásnak megfelelően ki kell tölteni, és kijön végeredményként az adókötelezettség, amit be kell fizetni.

Ma már ezt a "formanyomtatványt" (bevallási nyomtatvány) nem csak papír alapon lehet elkészíteni, hanem online formában is.


A nyomtatvány kitöltését segíti egy több száz oldalas kitöltési útmutató. Adott esetben, ha kétségei támadnak az adózónak, hogy van-e dolga az éppen megszerzett bevétellel/jövedelemmel adózás szempontjából, tájékoztatást lehet kérni az adóhivatal ügyfélszolgálatán.


Az adózás nem függ össze a jövedelem nagyságával alapból. Tehát olyan szabály nincs, hogy 100 forint alatt nem kell bevallani semmit. A jövedelemszerzés jellege határoz meg sok mindent.

Például ha a saját ingóságaidat értékesíted, akkor évi 600 ezer forint bevételig nem kell SZJA adózással, bevallással foglalkoznod. Satöbbi...

jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az adóhivatalt, segíteni fognak.
jan. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!