Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Utánam tud nézni a munkáltató?

Utánam tud nézni a munkáltató?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy az előző pár évem elég kaotikusan alakult. Sok költözés, betegség, stb. És emiatt nagyon sok rövid munkám volt sok munkahelyen.

Eddig tök könnyen tudtam új állást szerezni, viszont az elmúlt 1 évben észrevettem, hogy sokszor nemleges választ kapok, meg hogy másra esett a választásuk. Tény, hogy a fent említett dolgok miatt az utolsó 5 évben 4 munkahely volt van beírva, többféle munkakörrel, mert nem akartam hazudni. Viszont lehet, hogy ez nem kelt jó benyomást, ezért arra gondoltam, hogy lehet kicsit "csalnom" kéne.

Kevesebb munkahelyet írnék be, kihagynám azokat, ahol hónapokat voltam. Illetve arra gondoltam, hogy mivel voltam Németországban komissiózni két évet, abból beírnék kicsit többet, ezzel befoltoznám a lukakat. Tudom, nem szép dolog, de SOS kéne a munka és nem tetszik, hogy visszadobálják az önéletrajzom.


Utánam tud nézni a munkáltató valahogy? Mármint ha azt irom az önéletrajzba, hogy nem két évig, hanem mondjuk öt évig voltam Németországban, azt vissza tudja keresni?


Normális válaszokat kérek! Köszönöm! :)



jan. 4. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Utánam tud nézni a munkáltató valahogy? Mármint ha azt irom az önéletrajzba, hogy nem két évig, hanem mondjuk öt évig voltam Németországban, azt vissza tudja keresni?"


Nyilván a németországi munkádat nem tudja sehol leellenőrizni, de a belföldi munkaviszony belekerül az OEP-kiskönyvbe. Ott látni fogja - ha utólag is -, hogy ferdítettél az időszakokat illetően. De ez csak utólag fog kiderülni és nem is biztos, hogy bárkit érdekelni fog.

jan. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az még nem is akkora baj talán, mert 1 éve indítottunk új kiskönyvet, mert az előzőt nem találtam meg. Abban csak az utolsó 1 évem van, az meg egy munkahely.
jan. 4. 17:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg utánad tud nézni, a gyakorlatban meg nem nagyon szoktak. Persze, simán hagyd ki a pár hónaposokat.

Egyébként meg ha pl. multihoz mész, akkor a közvetlen főnököd nem is látja majd a papírjaidat, azt a HR-nek adod le. Szóval nem fog senkinek szemet szúrni. Kisebb cégeknél talán.

jan. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!


Akkor nyugodtan beírhatok több évet a németországi időszakról?


2017-2019-ig voltam ott, komissióztam meg ilyenek, itthon meg úgyis ezeket pályázom meg. Szeretem csinálni.

Tehát még referenciának is jó.

Csak nem 2017-2019-ig írnám, hanem 2017-2021-ig.


2022-ben Máltán voltam vendéglátásban. Azt beleírom, mert nem akarok arról az évről is kamuzni.

2023-ban meg végig egy ismerősömnél voltam egy kertépítő cégnél, bejelentve.

jan. 5. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:

"Elvileg utánad tud nézni,"


Hogy' tudna utána nézni? Sehogy. Olyan adatbázis nincs, amiben bármelyik munkáltató turkálhatna ilyen szinten.

jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!