Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Futár egyéni vállalkozó,...

Futár egyéni vállalkozó, üzemanyag esetében hány százalékos költséghányadot alkalmazhat? Ez hogyan, és mikorra javíthat a vállalkozó anyagi helyzetén?

Figyelt kérdés

jan. 4. 21:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
A kérdés nem értelmezhető.
jan. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért? Mi hiányzik?
jan. 4. 23:02
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Ha üzemanyagot akarsz elszámolni, akkor gondolom tételes költségelszámolásos vagy, îgy nincs értelme a költséghányadnak.


Ha átalányadózó vagy, akkor pedig nem számolsz el üzemanyagot, hanem csak a költséghányadot (tevékenységfüggő).



Melyik opció vagy?

jan. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Átalány, akkor ezekszerint az üzemanyga nem számolható el, vagy nem kell különvenni az elszámoláshoz?


Üzemanyag számlákat be kell adnom vagy ez bemondásra megy?

(szép lenne) vagy hogy megy?

jan. 5. 10:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem számolható el.


Semmit nem kell beadnod, csak a havi és éves bevallásokat, amiket a könyvelőd intéz.

jan. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az izmos azért!

Múlthónapba 140 ezret tankoltam el.

Mi lesz ebből?

jan. 5. 10:29
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

A bevételed 40%-a számla nélkül költség. Az nem számít?

Ha meg jobban megérné a tankolásokat elszámolni, akkor válts adónemet.

jan. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát de számít, (a semminél több), de nem LPG-s vagyok, és azért már így az 560-600 ft os üzemanyagárral ami ráadásul minden másra ráteszi a nyomát, karcos a helyzet, ezért kéne jobb elszámolás ha van egyáltalán.

Én nem tudok olyan szinten árat emelni, mert akkor még ennyi ügyfelem se lesz.

jan. 5. 10:55
 9/12 anonim ***** válasza:
37%

"Múlthónapba 140 ezret tankoltam el.


Mi lesz ebből?"


Hogy hogy mi lesz ebből? Bármilyen adónemben vagy nincs ingyen az üzemanyag. Átmehetsz tao cégbe, akkor csökken az üzemanyagköltséged, de sokminden más nő.

jan. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
Ahogy írtam is kérdező, akkor válts adónemet. Lépj ki az átalányadóból, legyél vjsza. Csak előtte számold ki, hogy csak az üzemanyagköltség miatt megérné-e.
jan. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!