Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha adókedvezményt szeretnék...

Ha adókedvezményt szeretnék betegség alapján milyen igazolás kell? A háziorvos is elég vagy mehetek megyeszékhelyre a szakorvoshoz?

Figyelt kérdés
jan. 5. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van szakorvostól papírod a betegségről, akkor az alapján a háziorvos is kiállítás az igazolást (nekem is így volt). Szokták tudni az orvosok, hogy miről beszélsz, van sablonjuk, de ha esetleg nem nézed ki az orvosodból, akkor tölts le egyet netről és vidd magaddal.
jan. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát a legutóbbi lelet is jó? Mert évente járok ellenőrzésre de ott benne van minden adat meg előzmény a papíron.
jan. 5. 22:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Csak legyen rajta bno kód, mióta tart, meddig. Én nem voltam már kb 15 éve szakorvosnál, amikor a háziorvos egy 1988-as lelet alapján kiadta az igazolást.
jan. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az rajta van.

Bár úgy látom a betegség listán ilyen csoportban van az enyém van egy M kód és utána hogy D50-D76-ig. Amibe a D58 is beletartozik elvileg.

Mondjuk erre vagyok leszázalékolva úgymond bár ez csak a mák kártyás nevelési ellátás saját jogon.

jan. 5. 22:50
 5/6 anonim ***** válasza:

A személyi kedvezmény érvényesítéséhez egy olyan háziorvos/szakorvos által kiállított igazolás szükséges, amely egy bizonyos kormányrendeletben meghatározott adattartalommal rendelkezik. Tehát bármilyen nem jó.

Ha jelzed az orvosnak, hogy adókedvezményhez kéred az igazolást, akkor nekik tudniuk kell, hogy milyen iratot kell hozzá kiállítaniuk. Ha az adott betegségre a háziorvos nem jogosult kiállítani, akkor elirányít a szakorvoshoz.


"...listán ilyen csoportban van az enyém van egy M kód és utána hogy D50-D76-ig. Amibe a D58 is beletartozik elvileg."

Az M363 BNO kód lesz nagy valószínűséggel...

jan. 6. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Hétfőn jelzek felé :)
jan. 6. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!