Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nincs Ügyfélkapu, van-e...

Tomib2 kérdése:

Ha nincs Ügyfélkapu, van-e más ONLINE lehetőség az ingatlan tulajdoni lap lekérésére? (a földhivatalba beballagást ne számítsuk most ide)

Figyelt kérdés

jan. 6. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Nincs. Kérj meg valakit, akinek van, hogy töltse le
jan. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Nincs.
jan. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Fsms ***** válasza:

Ügyvéd le tudja kérni Neked, persze külön díjazásért.

Vagy egy link

[link]


Itt is le tudod kérni.

jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
#3: Megnéztem ezt az oldalt. Nagyon durva. Létezik, hogy emberek fizetnek ingyenes szoltáltatásért 10k-t vagy, ha nem is ingyenes, de 3-5x árat?
jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Fsms ***** válasza:
Már nem ingyenes. Valóban az volt 2 db ig, de ha jól emlékszem megszüntették.
jan. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

#5: Tulajdoni lap 2 db ingyenes, térképmásolat 3000 Ft, ezek meg elkérnek érte 8750 - 9750 Ft-ot.

Ha ez működik, komolyan csinálok egy JSZP lekérdező vállalkozást... XD


#4

jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Már nem ingyenes. Valóban az volt 2 db ig, de ha jól emlékszem megszüntették."


Még mindig hatályos az a rendelet, ami alapján évente két lekérés ingyenes.

jan. 7. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2 db-ig ingyenes. Az emberek java nem használja semmire. Kérj meg egy ismerőst, hogy töltse le.

Amúgy miért kell csodálkozni, hogy egy cég egy szolgáltatásért pénzt kér? Adószám alapján fizet Áfát, jó esetben adót, közterheket, irodát, embereket, stb!

Ja és persze magát a tulajdoni lapot ő is veszi. Gondolom nem évi két darabot ad tovább.

jan. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8: Nem az a csodálkozás tárgya, hogy pénz kér, hanem hogy kap.

Itt tart ma az ország, hogy 10k-t le tudnak gombolni az emberekről egy ingyenes szolgáltatásért. Ha még egy-két bolond lenne, de erre lehet vállalkozást építeni az a csúnya. Nyilván ez nem az ő hibájuk, hülyék lennének nem kihasználni a hülyéket. Csak megdöbbentő milyen tudatlanok az emberek. És ugye mindenki szavazata egyet ér...

jan. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 a 8-as vagyok

Azért nem ennyire fekete vagy fehér a dolog. Ha jobban belegondolsz, akkor ha úgy lenne, ahogy írod, akkor nem lennének drága boltok, és nem virágoznának az autópályák melletti benzinkutak se.

Nem akarom őket védeni, de szerintem úgy van, ha olyan hülye vagyok, hogy valamit nem tudok, akkor legalább legyen pénzem elintézni!

Amúgy én is csodálkozom azon, hogy valaki nem tudja azt, hogy a földhivataltól le lehet kérni a papírokat online, vagy nincs ügyfélkapuja, de online tud kártyával fizetni, vagy méginkább van Paypal-ja.

jan. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!