Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi rendelés után adó?

Külföldi rendelés után adó?

Figyelt kérdés
Most rendeltem életemben először külföldről máris problémába ütköztem. Kifizettem a rendelésem és jött a szokásos visszaigazoló e-mail róla. Ahol a következőket találtam felsorolva a rendelésnél 10 eurós szállítási díj, fizetendő végösszeg (ebbe már bele volt számolva a a szállítási költség is). Eddig stimmel minden, ennyi pénzt is vont le a kártyámról és a weboldalon is ennyi szerepelt amikor fizettem. Majd utána oda volt téve egy kb 17 eurós adó. Amivel nem tudom mit kezdjek. Nem tudom, hogy ezt meg kell fizetnem ha igen mikor, hogy milyen formában? Pár embert kérdeztem akik rendeltek onnan, ők nem igazán tudtak erről semmit. De ha ezt még ki kellene fizetnem miért nem vonta le automatikusan?

jan. 6. 23:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Az mondjuk lehet hogy fontos lehet a kérdés szempontjából hogy Svédországból rendeltem
jan. 6. 23:45
 2/3 anonim ***** válasza:
Melyik oldalról tendeltél?
jan. 7. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez simán lehet az áfa (a svédeknél 25%), ami már benne van a végösszegben, de innen azért csak találgatni lehet. Ha van egy screenshotod a számláról (a személyes adatok kitakarásával), akkor többet lehet mondani.

Viszont általánosságban azért annyi, hogy te láttad a fizetendő végösszeget, amit ki is fizettél, és ha ők nem szóltak, hogy kevesebbet fizettél a kelleténél, akkor minden rendben van.

jan. 7. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!