Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Örökség külföldről, mi a teendő?

Örökség külföldről, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy egy távolabbi rokonom elhunyt, és megkeresett a bank ahol bankolt, hogy úgy néz ki én vagyok az egyetlen fellelhető örökös. Állítólag nem nagy összeg de a semminél több azért. Viszont a jogi részétől tartok egy kicsit. Járt már így valaki? Mit kell tenni ilyenkor?

jan. 8. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor fogadni kell egy ilyen területen jártas ügyvédet.
jan. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is kérdés, hogy ez tényleges örökség, vagy egy megszokott netes átverés. Mellesleg NEM egy bank keresi meg a örökösköket, hanem egy ügyvédi iroda vagy hagyatéki iroda - szóval nekem nagyon átverésnek tünik

Mindenképpen keress meg egy ügyvédet, mielött alaposan ráfizetsz. Ha meg netán tényleg igaz, akkor is van egy csomó nemzetközi jogi buktató.

jan. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen külföldröl van szó?

Ez elég tipikus netes átverés, hagyatékról nem egy bank értesít, hanem ügyvéd vagy közjegyzönek megfelelö szerv.

jan. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem arra a Google fordított üzenetre gondolsz, ami körbe-körbe jár a fb-on?
jan. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 krwkco ***** válasza:
100%

"Örökség külföldről, mi a teendő?"

Ha valóban tudtál arról a rokonról és egy bank a levelező partnered (a honlapján levő e-mail címmel tudsz nekik levelet küldeni), akkor nem átverés.

Általában kijelölnek egy hagyatéki végrehajtót, aki lehet magánszemély vagy banki alkalmazott is. Elkéri a bankszámlaszámod és esetleg a rokonságot valószínűsítő anyakönyvi kivonat másolatát. És átutalja a neked járó összeget.

Ha ingatlant örököltél, arról csak annyit tudok, hogy abban az országban kell örökösödési illetéket fizetni, ahol van. Ingóságokra, pénzre Magyarországon.

[link]

Én kitöltöttem a füzetben szereplő HK nyomtatványt, mert törvény szerint akartam eljárni. Egy ideig küldözgették a hivatalok között, aztán amikor hónapokkal később rákérdeztem telefonon, azt mondták, hogy illetékesség hiányában lezárták az ügyet. Így aztán nem fizettem semmit. De lehet, hogy ez a véletlenen múlik.

jan. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es mire gondolsz?
jan. 8. 21:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem a 4-es vagyok, de van egy netes csalás, ahol közlik veled, hogy egy távoli rokonod meghalt, nincs más örököse, csak te, a bank kéri, hogy vedd fel vele az összeköttetést. Utána kiderül, hogy elöször ki kell fizetned az illetéket/a rokon kisebb tartozását, mielött átutalják neked a pénz. TE fizetsz, és nem kapsz semmit.

Az email általában elég furcsa szövegezésü, mert google fordítóval készült, magyartalan mondatok vannak benne, sokszor felváltva tegez és magáz.


Szerintem is ez lehet, amit kaptál, egyrészt az örökséget soha nem egy bank kezeli, soha nem a bank keresi meg az örökösöket, meg egyébként is honnan tudhatná a címedet?

jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 krwkco ***** válasza:
100%

"Az történt, hogy egy távolabbi rokonom elhunyt..."

Tudomásod szerint létezett ez a távoli rokon? Tudtál róla az emailtől függtelenül is? Vagy csak azt írták az emailben, hogy van (volt) egy ilyen rokonod?

jan. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fogadjunk Holland rokon.
jan. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy emailbrn jött az üzenet?
jan. 10. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!