Nem létező ügyfél?

Figyelt kérdés
Cégem vásárolt egy magánszemélytől, egy 1000Euró értékű alkatrészt. Írtunk adásvételit, és bizonylatot is. Amit benyújtanék az adóhivatalnak. Viszont úgy néz ki, hogy az illető nem a saját adatait adta meg. Nem létezik a címe, ebből gondolom, hogy az igazolvány száma, és a neve sem valós. Telefonszám, rendszám ismeretében megtalálhatom? Az adóhivatal észreveszi, hogy nem is létezik?
jan. 8. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Adásvételi szerződés írásakor azért illik megnézni, hogy kivel szerződik az ember, és nem csak bemondás alapján intézni, főleg, nagyobb értéknél, és céges ügyeknél. Tanúztatva lett a szerződés? Mert ugyebár a tanúknak éppen az a dolga, hogy leellenőrizze, hogy azok között történt az ügylet, akik aláírták.

Nem vagyok könyvelő csak laikus. Miért is akarod benyújtani a NAV-nak? Miért kellene az neki?

Egy vizsgálat kapcsán persze lazán ellenőrizhetik, és ki is bukhat a dolog.

Telefonszám és rendszám szerintem édes kevés. Max. a rendőrségen lehet tenni feljelentést, de hogy a fentiek alapján mire fogsz hivatkozni, azt nem tudom. Szerintem sokat nem kell várni tőlük, azzal sem foglalkoznak, ami igazán rájuk tartozik.

Mondjuk telefonszámot a neten lehet keresni. Vagy nem tudom, hogy hogyan jöttetek össze, de ha hirdet mást is, akkor meg lehet beszélni vele találkozót, és nyakon csípni!

jan. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt én sem nagyon értem, hogy egy cég, amikor magánszemélytől vásárol bármit is, miért nem ellenőrzi le az illetőt. Egyszerűen csak el kell kérni tőle a személyi igazolványát és a lakcímkártyáját. Ennyi az egész.


Még magánemberként is megteszem ugyanezt.

jan. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az adóhivatal nem tudja leellenőrizni kapásból, hogy létező, vagy nem létező személytől vettél valamit. Az sem kizárt, hogy lopta azt a bizonyos alkatrészt az illető, azért adott meg hamis adatokat.


Azért az ilyesmivel óvatosan, ugyanis nincs kizárva, hogy később bármikor gondok adódhatnak belőle.

jan. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!