Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egészségügyi szolgáltatási...

Egészségügyi szolgáltatási járulék visszaigénylése hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Jóváhagyták a kérelm amit beadtam mint munkanélküli, és kaptam levelet miszerint novembertől nincs eg.ügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettségem. Én novemberben és decemberben is befizettem a havi ~9000 Ft-ot mert nem tudtam hogy így kell-e vagy sem. Kérdésem hogyan fogom visszakapni ezt a pénzt? Valahogy vissza kell igényelni? Van valamilyen nyomtatvány, vagy írjak e-mailt a NAVnak?


Köszönöm szépen



jan. 9. 14:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Van formanyomtatvány hozzá, amit ki kell töltened, és benyújtanod a NAV-hoz. Átvezetési és kiutalási kérelem a neve (ATVUT17 számú nyomtatvány). Csak azon igényelhető vissza. Ügyfélkapun keresztül is benyújtható. Ügyintézési idő 30 nap.


[link]


Annak azért nézz utána, hogy pontosan mekkora összeg mutatkozik az adófolyószámládon túlfizetésként, amit visszaigényelhetsz.

Ugyanis sokan belekeverednek abba, hogy az adott havi járulékot a következő hó 12-ig lehet pótlékmentesen megfizetni.

jan. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!