Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell adózni a valuta váltás...

Kell adózni a valuta váltás nyeresége után?

Figyelt kérdés
Tegyünk fel, hogy elmegyek nyaralni és váltok eurót. Amikor hazajövök, visszaváltom. Időközben volt egy kis infláció, így többet kapok érte, mint amennyiért vettem. Az árfolyamnyereség után kell adóznom?

jan. 13. 13:32
A kérdező szavazást indított:
Igen, kell adózni.
Nem, nem kell adózni.
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Elméletileg kéne adózni. De egy nyaralásra nem hinném, hogy akkor összeggel történne a váltás amin milliókat kaszálnál. Így azon a pár száz Ft után nem fog megkeresni a NAV
jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell.

Az Szja Tv. 1. sz. Melléklet 7.4. pont szerint adómentes a valuta-deviza átváltásából származó árfolyamnyereség, feltéve, hogy az átváltás nem üzletszerű tevékenység keretében történik.

jan. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Időközben volt egy kis infláció"


Ennek semmi köze az inflációhoz.


Ez árfolyamnyereség.

jan. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Abban igazad van, hogy az Adóhivatalt nem fogja érdekelni a pár száz forint jövedelem, pár tíz forint adója, de a bevallásának elmulasztásáért kiszabható többszázezer forintos bírság, igen.
jan. 13. 14:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Sikerült elolvasni a 2-es választ?
jan. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, elolvastam a 2. választ is. Kérdés, hogy mi számít üzletszerű tevékenységnek? Például váltok a Revoluton eurót, majd egy év múlva visszaváltom. Most honnan tudja az Adóhivatal, hogy ezt a dolgot azért csináltam, hogy keressek vele, vagy csak most szükségem volt forintra. Ha azt nézzük kerestem vele, mert az euró árfolyama feljebb ment. Viszont mégsem kerestem vele, hiszen az infláció következtébrn csökkent vásárló ereje, így ugyanannyit tudok venni mint tavaly, vagy még annyit sem. De ha az euró oldaláról közelítjük meg a dolgot, semmit sem kerestem, hiszen ugyanannyi euróm vam mint egy évvel ezelőtt. Az egy dolog, hogy forintban többet ér. Na de jól néznénk ki, ha ide jön egy német turista, és megadóztatnánk azért, mert a pénze többet ér.
jan. 14. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!