Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mik a főbb szabályok a munkába...

Mik a főbb szabályok a munkába járási költségek térítésére?

Figyelt kérdés
A főnököm nem akarja fizetni a benzin költség egy kis részét sem csak a bérletet,mert hogy megközelíthető a munkahelyem busszal. A baj vele az hogy annyiszor álltam már órákat a buszmegállóba mert itt felénk összevissza járnak a buszok hogy megelégeltem,és inkább autóval járnék.Valaki aki kompetens lenne az ügyben tudna segíteni?

#Útiköltség térítése
jan. 24. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:

A következő eseteket határozza meg a jogszabály, mint kötelező munkába járás költségének a térítése:


a) a munkavállaló lakóhelye vagy tartózkodási helye, valamint a munkavégzés helye között nincsen közösségi közlekedés;


b) a munkavállaló munkarendje miatt nem vagy csak hosszú várakozással tudja igénybe venni a közösségi közlekedést;


c) ha a munkavállaló mozgáskorlátozottsága, illetve a súlyos fogyatékosság minősítésének és felülvizsgálatának, valamint a fogyatékossági támogatás folyósításának szabályairól szóló kormányrendelet szerinti súlyos fogyatékossága miatt nem képes közösségi közlekedési járművet igénybe venni, ideértve azt az esetet is, ha a munkavállaló munkába járását az Mt. 294. § (1) bekezdés b) pontjában felsorolt hozzátartozója biztosítja;


d) a munkavállalónak bölcsődei ellátást igénybe vevő vagy tíz év alatti köznevelési intézményben tanuló gyermeke van.


Ezen pontok fennállása esetén a munkáltatónak kötelező térítenie a munkavállaló munkába járását minimum 9 Ft/km összegben, de adómentesen saját döntése értelmében 15 Ft/km is adható"

jan. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A főnököd teljesen szabályosan jár el.
jan. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát ezt nem gondoltam.Köszönöm.
jan. 24. 09:15
 4/9 anonim ***** válasza:
A minimum már 18 forint/km, és maximum 35 forint/km adható adómentesen. Persze csak akkor, ha másik közigazgatási területről jársz. Legtöbb munkáltató nem szarozik ilyennel, hogy az autót nem fizeti. Késs el minden nap!
jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"mert itt felénk összevissza járnak a buszok"


Felénk is, de erről pont nem a főnököd tehet.

jan. 25. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én ezt tudom jól,de akkor is bosszantó hogy télen nyáron esőbe hóba szélben ácsorogni kell a buszmegállóba sokszor 45-50 percet hazafelé amikor itt áll az autó a ház előtt és rég itthon lehetnék már.Egyébként ha fizeti ha nem, akkor is kocsival fogok járni csak feltettem neki a kérdést és kíváncsi voltam mik a lehetőségek.
jan. 25. 05:23
 7/9 anonim ***** válasza:

"Én ezt tudom jól,de akkor is bosszantó "


Nekem nem kell magyaráznod. Én sokszor 4-5 kilométert gyalogolok az erdőn keresztül (akár sötétben is), hogy hazaérjek, mert otthagyott az utolsó busz (nem várt meg a csatlakozás), vagy éppen el sem indult. Legyen bár -20 fok, vagy +40 fok.


Ilyen sz@r a tömegközlekedés egyes helyeken. Tegnap a gyerekem maradt le a buszról, mert 11 perccel korábban elment. A gyerek intett neki, futott utána, ez meg visszaintett és ment tovább. Otthon voltam éppen, bepattantam a kocsiba, levittem a következő településre, ahol elértük a buszt. Jeleztem a sofőrnek, hogy szíveskedjen a menetrendet betartani, főleg olyan településeken, ahol napi 4-5 busz jár csak. Erre visszaugatott valami lekezelőt. Hát ne tudd meg, éppen csak pofán nem vágtam. De az biztos, hogy az üvöltözésem az egész falu hallotta.


... és még ezek akarnak béremelést...

jan. 26. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom.. Igen ez baj.Nem lenne probléma ha normális és betartott menetrend lenne. De az is abszurd hogy itt felénk buszok maradnak ki. Akkor 2 órát vársz..Inkább nem.Egyébként megoldódott,kifizetik a benzint.
jan. 26. 05:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Szuper...
jan. 27. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!