Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » December óta nem dolgozom...

December óta nem dolgozom (23/F) és a NAV-tól levél érkezett fizetendő számláról (havi 11.300 Ft) és a levélhez 3 sárga csekk. Ha online szeretnék fizetni átutalással a csekkeket figyelmen kívül hagyhatom? Illetve a befizetési folyamat milyen?

Figyelt kérdés

jan. 28. 14:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolod?"

Gondolom. Aki nem a bankolási szokásainak megfelelően választ bankot és számlacsomagot, az eleve hülye. De sárga csekk helyett nem csak utalással, hanem kártyával is be tudja fizetni, ami nem kerül pénzbe. Plusz, ha mindig felveszi a pénzt, akkor az ATM-ből is pénzbe kerül a felvétel. Ja, és a csekkek nem egyszerre szoktak jönni, ha pedig havonta 3-4 alkalommal megy le a delikvens befizetni a csekkeket, az simán 1-2 óra is lehet.

Nekem ettől drágább az időm.


Az összes rezsi csekk csoportos beszedéssel vagy automata utalással van beállítva, így nem felejtem el és időt sem töltök a befizetéssel. Ha mindent sárga csekken akarnék fizetni, akkor egyrészt meghaladnám az ATM-ből felvehető max 150 ezret, ami rögtön kb 400 forint költség, plusz eltöltenék az egésszel 2 órát a postánál sorban állva. Az összes csoportos beszedés és utalás költsége meg kb 800 forint. Nekem ettől értékesebb az időm. Akinek pár száz forint fontosabb, mint 2-3 óra az idejéből, az tényleg elég hülye.

febr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül értek veled egyet, de ez megint csak magánügy.

Ez a Te oldalad, van más oldala is az éremnek.

Bárkit kapásból lehülyézni pedig nem szép dolog...

febr. 20. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!