Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Párom több éves TB tartozását...

Párom több éves TB tartozását kifizethetem én a tudta nélkül?

Figyelt kérdés

Nem igazán szeretnék magyarázkodni, csak annyi a kérdésem hogy ha bemegyek a navhoz a párom taj kártyájával/ adataival akkor kifizethetem e ott és akkor az összes tartozását a jelenléte/tudta nélkül? Úgy, hogy a nav még nem küldött semmit a tartozásról.

Még pár kérdés, hátha valaki nagyon benne van a dologban:

Készpénzben kifizethetem, kérhetem a kamat/büntetés elhagyását? Kb mennyire számítsak lassan 5 éves tartozásnál? A mostani tb árral számolják ki vagy az akkori értékkel? (Pl most 11300ft és azt szorozzák vagy minden hónapra külön amennyit kellett volna fizetni?) Kérhetek részletfizetést? Ha utalnom kell utalhatok az én számlámról?

+ Börtönbe kerülhet a tartozás kitudódás miatt?

Nagyon köszönöm a válaszokat!



febr. 1. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Technikai akadálya nincs, etikai van.

Én pl. szándékosan akartam kiesni az ellátásból és nem akarok visszakerülni.

febr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

"Úgy, hogy a nav még nem küldött semmit a tartozásról."


Ja? Akkor hülyeség kifizetni.:)

febr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2# De már így érvénytelen a tajszáma, ha bármilyen orvosi ellátásra szorul, akkor kijön gondolom a tartozás is és az orvosi ellátást is fizetni kell, ami nem pár száz ft.

Vagy várjuk meg amíg a Nav észreveszi és kiküldi a felszólítást? Most keres munkahelyet, amint bejelentik nem fog kiderülni a tartozás?

febr. 1. 23:40
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem várjátok meg.

Ha a NAV nem vette még észre, nem lehet érvénytelen a TAJ, ugyanis ezt a NAV állítja be.

febr. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
febr. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"ha bármilyen orvosi ellátásra szorul"

Én pont azért nem fizetem, mert mikor fizetve van, akkor sem kapsz ellátást.... Hol ezzel, hogy azzal az indokkal.

De legfőbb oka az, hogy az Alaptörvény megszüntette a biztosítási jogviszonyt, ez egy adófajta lett és nem jár érte cserébe semmi.

Sokkal értelmesebb dolog magáneü-ben biztosítani magadat, az már 4000 Ft-ért is van!!

febr. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

@6


Ez egészen jól hangzik addig, amíg végrehajtás alá nem kerül az ügyed.


Ha az inkasszó és a jövedelemletiltás nem vezet eredményre, akkor kivonják az autódat a forgalomból, közben meglátogatnak személyesen, s foglalnak...

febr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a legegyszerűbb, ha hozzáférsz az ügyfélkapujához, ott meg tudod nézni a tartozás pillanatnyi állását, s át tudod utalni a saját számládról (a megjegyzés rovatban feltüntetni az ő nevét, tajszámát és esetleg egyéb adatait).


Arra kell azért vigyázni, hogy két külön számlaszámra kell utalni a 2020. július előtti és utáni tartozást.


A tartozás nem mai díjon számítódik, hanem, idézlek, "minden hónapra külön amennyit kellett volna fizetni".


Ha nem férsz hozzá az ügyfélkapujához, akkor viszont jobb bemenni és személyesen intézni.

febr. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kifizetheted csak a csekk kell hozzá vagy ha ismered a részleteket akkor átutalhatod!
febr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem igazán szeretnék magyarázkodni, csak annyi a kérdésem hogy ha bemegyek a navhoz a párom taj kártyájával/ adataival akkor kifizethetem e ott és akkor az összes tartozását a jelenléte/tudta nélkül?"

Igen, bárminek a tartozását kifizetheted.


" Úgy, hogy a nav még nem küldött semmit a tartozásról."


Ha nem kapott még értesítést, vagy fizetési felszólítást, akkor valószerűtlen, hogy tartozása legyen.


"Készpénzben kifizethetem, kérhetem a kamat/büntetés elhagyását?"

Készpénzben csak az adóhatósági végrehajtóknál lehet fizetni, akinek már végrehajtás alatt van a tartozása, mindenki más csak csekken, utalással, vagy ügyfélszolgálaton bankkártyával tudja rendezni akár a saját, akár más tartozását.

Büntetés nincs tartozás után, maximum késedelmi pótlék.

Más ügyében maximum meghatalmazással tudsz eljárni, csak úgy nem.


"Kb mennyire számítsak lassan 5 éves tartozásnál? A mostani tb árral számolják ki vagy az akkori értékkel? (Pl most 11300ft és azt szorozzák vagy minden hónapra külön amennyit kellett volna fizetni?)"


Mindig az "akkori" összeggel számolnak, nem a mostanival. A mostani tartozás számolják a mostani összegel, a régebbi tartozásokat az akkor hatályos összegekkel számolják.


"Kérhetek részletfizetést?"

Igen, meghatalmazással eljárhatsz a párod helyett bármiben



"Ha utalnom kell utalhatok az én számlámról?"

Akárhonnan utalhatsz, a közlemény rovatba viszont annak az adóazonosító jelét kell beírnod, akinek a tartozására a befizetést szánod.


"Börtönbe kerülhet a tartozás kitudódás miatt?"

DEHOGYIS! Ekkora butaságot!


"De már így érvénytelen a tajszáma, "

A TAJ-számot a NEAK érvényteleníti. A NEAK a NAV-on keresztül írásban értesíti még a TAJ-szám érvénytelenítés előtt az adózót, hogy forró a lába alatt a talaj, van intézkednivalója, befizetnivalója. A TAJ-szám érvénytelenítéséről is kap írásban értesítést, tehát ha átveszi a lakcímére küldött leveleket, akkor arról még időben értesülni fog.


Ha úgy fizetsz be valakinek járulékot, hogy nincs hozzá kötelezettség előírva, akkor az túlfizetésként fog az illető adószámláján jelentkezni. Ha soha nem íródik elő hozzá kötelezettség, akkor azt vissza lehet igényelni, a befizetést követő 5 éven belül. Ha addig nem igényli vissza, akkor azt a jogszabálynak megfelelően a NAV törölni fogja (az állam benyeli).


Mielőtt fizetsz bármit is bárkinek, derítsd ki, hogy valóban van hátraléka a párodnak vagy sem. Addig inkább ne csinálj semmit. Ez legyen az első.

febr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!