Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha lakáshitelre házat veszek...

Szabó Patrik Károly kérdése:

Ha lakáshitelre házat veszek adótartozás miatt elvehetik?

Figyelt kérdés
Feleségemnek több mint 5 milliós adótartozása van, szeretnénk lakáshitelből házat venni de az én nevemre az én fizetésemből, a NAV elveheti a házat ha megveszük? Válaszokat köszönöm.

febr. 11. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Elveheti
febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
A tartozás kiegyenlítése fel se merült a házvásárlás előtt?
febr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Igen, elvehetik
febr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Elvehetik, söt ettöl még neked a házra felvett hiteleket törleszteni kell továbbra is
febr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

"de az én nevemre az én fizetésemből,"


Ha nem lesz a házban a feleségnek tulajdonrésze, akkor nem vonhatja végrehajtás alá az ingatlant a NAV. Csak az adós tulajdonával teheti ezt.

Semmiféle "közös" vagyon nincs ingatlannál egy végrehajtás során házastársak esetén sem.


Az ingóságokra már más szabályok vonatkoznak. Hiába Tied az autó például, ha a házastársadnak van tartozása, annak fejében is lefoglalható, ha házasság alatt szerzett ingóságról beszélünk. De ha bizonyatani tudod, hogy már házasság előtt is a tied volt, vagy házasság alatt szerezted ugyan, de ajándékként kaptad akár az autót, akár a rá elköltött összeget (konkrétan megjelölve téged, mint megajándékozottat), akkor az sem vonható végrehajtás alá a házastárs tartozása miatt.


Házassági "közös vagyont" nagyon ritkán foglalnak le, pontosan a jogi viták elkerülése miatt.

febr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%

5-ös: tévedésben vagy, házasság alatt MINDEN VAGYON közös (kivéve ha házassági szerzödésben más van - de itt nem feltételezhetö, hogy lenne ilyen), ezért a férj nem vehet fel úgy kölcsönt, hogy csak az ö nevére és mivel közös, ezért igenis végrehajtásra kerülhet.

(Söt feltehetöen a feleség adótartozása is közös!)

febr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

5-ös nincs tévedésben. Kérdezz nyugodtan, ha még kíváncsi vagy valamire, akár a Vht., akár az Avt., akár az Air., akár a Art. törvénnyel és kapcsolódó jogszabályaival kapcsolatban, szívesen segítek...


"Söt feltehetöen a feleség adótartozása is közös!"

Ez még a kopasznak is hajmeresztő! D :D :D :D

De egye fene, elmondom bent a végrehajtói irodában a többieknek is, legalább jókat nevetünk.

febr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!