Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkáltatónak pénzbe kerül...

A munkáltatónak pénzbe kerül az, ha egy nő gyerekszülés miatt kiesik a munkából?

Figyelt kérdés
Látom megosztó kérdés ez, hogy a munkáltatótól mennyire várható el, hogy egy termékeny korban levő nőt ne diszkrimináljon állásinterjúnál. De ezt a kérdést nem tudom a magam részéről megítélni, mert nem is tudom, hogy a munkáltatónak kell a szülés utáni távolmaradás idejére fizetnie valamit, vagy neki csak adminisztrációval jár, illetve a kiesés idejére pótolnia kell másik emberrel?

febr. 12. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha táppénzre megy szülés előtt, akkor annak a harmadát a munkáltató viseli. Adminisztráció plusz az új ember miatti hercehurca, bennragadt szabadságok és egyéb nyalánkságok miatt nem szeretik a munkáltatók.
febr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a szülés után már mindent az állam fizet, a munkáltatónak akkor kell fizetnie, ha még a szülés előtt táppénzre megy a munkavállaló?
febr. 12. 17:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van. A táppénzen kívüli további ellátásokat az állam biztosítja.


Nem csak ezzel szokott gond lenni, hanem azzal, hogy a kisgyerekekkel sokat vannak betegállományban a szülők. Ezt én is alá tudom támasztani. Nekem abból a szempontból volt szerencsém, hogy a munkáltatóm is többgyerekes volt (4 gyerek), tehát ilyen szempontból "megértő volt, és a betegség nagy részében anyukám vigyázott rá helyettem.

Ezt nem mindenki tudja megoldani, és bizony nem kevesen vannak, akik vissza is élnek a helyzettel és akkor is elmennek betegállományba, amikor valójában nincs rá szükség.

febr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Közvetve még adófizetőként állja a babavárót és a csokot, úgyhogy nem csoda, ha nem nézi jó szemmel a túlzott babatermést.
febr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
4-es, de okos, és szerinted ki fizeti majd a nyugdíjadat?
febr. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
#5 nagyon naiv azt hinni, hogy a mai 30-40 éveseknek lesz nyugdíja. Nem fenntartható a rendszer, össze fog dőlni. Csak az öngondoskodás marad, amire lehet számítani.
febr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem fenntartható a rendszer, össze fog dőlni."


A kormány gazdaságpolitikájával nagy esély van rá. A 3 és több gyerekesek szinte semmit nem tesznek bele a közösbe (adó, járulék), viszont rohadt sokat kivesznek belőle. Így valóban nem lesz fedezet nyugellátásra.

febr. 13. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A munkáltatónak nem direkt költségben jelent érdemit, hogy elmegy valaki szülni, hanem, hogy azt az embert pótolni kell, annak minden nyűgjével és költségével. Na meg utána vissza kell venni.
febr. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as, a Kormány már beletette a Munka Törvénykönyvébe, hogy egyáltalán nem kötelező visszavenni.
febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9: Erről lemaradtam, nem is értem, "családbarát" kormány...
febr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!