Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha ebayen Németországból...

Ha ebayen Németországból rendelek viszonteladótól akkor megvámolják a terméket, vagy kell áfát fizetni?

Figyelt kérdés

Es wird gemäß §19 Abs. 1 Umsatzsteuergesetz keine Umsatzsteuer erhoben.


Ezt írta megjegyzésbe az eladó, akkor kell áfát fizetni utána? Mert nekem az ebay kiírt egy árat + szállitási költséget, ha azt kifizetem nem kell + dolgot fizetnem?

Egyébként ez egy bolt, a nevébe is shop van.



febr. 26. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
EU
febr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Google translate
febr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
EU-n belül nincs vám, ÁFA is csak akkor, ha magánszemélyként cégtől veszel árut.
febr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Áfát mindig kell fizetni, de azt beleteszik az árba, amit te kifizetsz, utána ő meg leadózza. Linkeld be a terméket. Extrán semmit se kell fizetni, EU-n belül nincs más.
febr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sikerült, beszéltem az eladóval hogy van ez, mondta hogy sajnos a magas áfa miatt neki többet kell adóznia. De nagyon korrekt volt és miután fizettem már aznap feladta a csomagot :)


Köszi!!

febr. 28. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!