Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem tartjátok felháborítónak,...

Nem tartjátok felháborítónak, hogy március 16 után lehet csak bevallani a tavalyi adót?

Figyelt kérdés

márc. 2. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem.
márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Én nem tudok ilyen szabályról.

Február 7-én került fel a nav oldalára a 23SZJA nyomtatvány. Nem kell megvárni a március 16-ot a bevallással.


A NAV küöldi március 15-én az általa összeállított tervezetet, ettől függetlenül korábban beadható, ha kitöltöd magadnak.


Megboldogult Katas koromban valami február 15-el be kellett adni az SZJA bevallást is a KATA mellé.

márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én nagyon, mert korábban ilyenkor kb már a számlámon volt a pénz. Most meg ül rajta az állam. Most majd minden évben kitolják 1-1 hónappal???
márc. 2. 12:39
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem tudom kitölteni magamnak…
márc. 2. 12:40
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem csak március 16 után lehet.
márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem
márc. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem.
márc. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Legkorábban akkor nyújtod be az előző évről szóló SZJA-bevallásod, amikor a bevallási nyomtatvány már kész van hozzá.


Ha ez január első felében lenne, és értesz hozzá, akkor január első felében benyújthatnád azt. Semmi nem kötelez arra, hogy csak március 15. után teheted meg.


"mert korábban ilyenkor kb már a számlámon volt a pénz."

Efelől erős kétségeim vannak, ugyanis a bevallás benyújtásának az időpontjától függetlenül március 01-je előtt nem indítanak kiutalást, hiába adod be mondjuk januárban a bevallásodat.

márc. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem.
márc. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
4: A 1819-en segítenek munkaidőben.
márc. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!