Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 25 ev alatt mi az az osszeg...

25 ev alatt mi az az osszeg ameddig nem kell szja-t fizetni? Nekem a brutto fizetesem 389.000 forint aminek a nettoja 320.000 lenne szja kedvezmennyel. De nekem ugyanugy levontak belole az szja-t pedig csak 20 vagyok. Hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Nem ugy van hogy abbol vonnak csak le ami meghaladja a (brutto, netto sajnos nem tudom) atlagbert?

Tudnatok segiteni?


márc. 10. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Undorító ez az egész SZJA kirekesztés.
márc. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt hogy erted?
márc. 11. 00:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

De elvileg nem szabadna hogy vonjanak. Csak akkor vonnak ha nyilatkozol arrol hogy majd egy osszegben kivanod igenybe venni. Ha nem tettel ilyen nyilatkozatot akkor a munkaltatonak aitomatikusan ervenyesitenie kellene.


Elso korben kerdezz ra.


Aztan ha levontak..azt jovore visszaigenyelheted

márc. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a bruttó átlagbérig (talán a múlt nyári átlagbér), ami 500-600 közt van, nem tudom pontosan mennyi.

Az alatt csak TB-t vonnak, ami 18%

Kivéve ha diákmunkás vagy, mert akkor nem vonnak TB-t.


Mi van a szerződésedben? Biztos, hogy bruttóban egyeztetek meg és nem a nettóban, amihez "nem adja pluszban az adókedvezményt"? Olvastam már ilyet.

Jelezd a munkahelyednél, hogy elrontották a könyvelést

márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Havi 576.601 forintig jár a 25 év alattiak kedvezménye. Ha ez alatt van a bruttó béred, és mégis vontak SZJA-t, akkor jelezd, hogy nem vették figyelembe az életkorod.

Amit nem vettek most figyelembe, nem vész el, majd az éves adóbevallásnál utólag tudod érvényesíteni. Sajnos ez van.


Szólj nekik, hogy HOPPÁ!

márc. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a mentes hatar felett van a bere, akkor is csak a felette levo reszbol vonnak szjat. Vagyis 60pk bruttonal az eredeti 90k szja helyett kb 3600ftot.
márc. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!