Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honlap, ahol utána tudnék...

Honlap, ahol utána tudnék olvasni Revoluton vett amerikai részvények eladásának adózásáról?

Figyelt kérdés

Vagy ha van türelmeteket elmondani nekem az még jobb lenne, mert próbáltam keresni, de annyi verzió van, hogy nem tudom melyik jön ide. Szeretném tudni, hogy hogyan kell adózni, mit kell tudni, fontos-s, ha egy évnél tovább van a kezemben stb.

Köszönöm előre is!



márc. 21. 15:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem bonyolult, jelenleg 15% szja.


Ha forintban veszed, akkor annyi, amennyiért vetted/eladtad, ha más devizában, akkor a vétel/eladás napján MNB-árfolyamon forintosítod a tranzakcióidat, így a vétel/eladás forintosított különbsége az adóalap.

márc. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!