Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jól adtam be az adobevallasom?

Jól adtam be az adobevallasom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Inzulinos cukorbeteg vagyok 20 éve, emiatt jár adó visszatérítés X összeg (ez pár éve 10.000/ honap azaz 120000/ ev volt)

Jelenleg 131. 447 forintot ír hogy kapok mint személyi jövedelemado. Ez a cukorbetegsegre jár? Vagy valami más miatt kapok vissza ennyit? 30 év alatti de 25 ev feletti vagyok nincs gyermekem.

Lehetséges hogy 10953ft/ ho lett az összeg? Valahol havi 11.600 forintot olvastam, és akkor az 139.200 lenne. Mi lehet a bibi? Ez a tervezett adobevallasom.


Összes levonás (65. + 66. + 67. sor)

131.447


76. Levont, befizetett adó, adóelőleg és a visszaigényelhető családi járulékkedvezmény együttes összege (43. + 69. + 74. + 75. sor)

131447ft


80. A visszaigényelhető adó, adóelőleg (76. sor - 64. sor) (adónemkód 103)

131447


Valamit elrontottam?

Sehogy nem jön ki a matek. 😔

Köszönöm szépen előre is a segítséget.


márc. 25. 01:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2023. év minden hónapjára jogosult voltál személyi kedvezményre, akkor a 29. sor b) oszlopába 927.600 forintot írhatsz be.


65. sorba kell beírni azt, amit a munkáltató/foglalkoztató a bruttó béred után levont SZJA előlegként.

Ha ez 131.447 forint volt, akkor nyilván nem tudsz többet visszaigényelni, mint ezt az összeget. Mindenki csak annyit tud maximum visszaigényelni a különböző kedvezmények által, amennyi adóelőleget a béréből levontak.


Akinek nem volt munkahelye például, ez által bevétele/jövedelme sem volt, annak hiába járna bármilyen adóval kapcsolatos kedvezmény, ha nincs mivel szemben érvényesítse azt.

márc. 25. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! 😊

Igen csak 3 hónapig dolgoztam, aztán kijottem Külföldre dolgozni. Ez hogy nem volt egyértelmű nekem nem tudom, biztos a fáradtság 😅

Köszönöm szépen még egyszer! 😊

márc. 25. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!