Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ennek a gépjárműadózásnak...

Ennek a gépjárműadózásnak most mi értelme?

Figyelt kérdés
Eddig évente kétszer kellett, most egy összegben. De nem is, mert lehet kérni évi öt részletben is..
márc. 25. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Valamiből ki kell fizetni az álompapírosok alamizsnáját, s hamarabb kell a pénz, nem várhat szeptemberig.
márc. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezt értem; de akkor miért lehet akár évente 5x is fizetni?

Vagy nem mindenki kapja meg a lehetőséget? Elbírálják pl. az adóbevallás alapján?

márc. 25. 16:09
 3/8 anonim ***** válasza:
A 2024-es számokat még nem tudom, de 2023-ban a gépjárműadó bevétel 100 milliárd forint volt, az adósságszolgálat viszont valami 2500 milliárd. 2024-ben ez a tétel egészen biztosan tovább nő mert ekkor fizetnek egyes kötvények 16-18%-ot. Nem gondolnám, hogy a gépjárműadó bevasalásának előrehozása nagyban segíti az államkasszát a fizetésképtelenségtől való megmenekülésben…
márc. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pláne nem értem, hogy mire föl a részletfizetés..
márc. 25. 16:18
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Akinek gondot okoz az a kb 10-20 ezer forint egyösszegben, az eleve NEM engedheti meg magának, hogy autót tartson fent.
márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krwkco ***** válasza:

"Eddig évente kétszer kellett, most egy összegben. De nem is, mert lehet kérni évi öt részletben is.."

Igen, de az emberek többsége nem kér részletfizetést. Úgyhogy egészében véve hamarabb bejön a pénz.

márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem levél se jött mai napig se és 15-i kellene befizetni.... Pedig nekem nincs ügyfélkapu, csekken szokták küldeni.
ápr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jelezni 7-es válaszoló a NAV-nak, hogy még nem érkezett meg a gépjárműadó kivető határozat.
ápr. 4. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!