Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adó egyenleg mikor változik?

Adó egyenleg mikor változik?

Figyelt kérdés
Sziasztok.A navnal tartozásom van megkértem részletre meg is kaptam.Az egyenlegen látható "tartozás" mikor tűnik el?Mivel ugye megkaptam a részletet el kell tűnnie azt tudom de kb mikor?(remélem érthetően leírtam)
ápr. 21. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy aznap "könyvelnek", de az is, hogy 1-2 nap késéssel. Ha pénteken kaptad a határozatot, akkor keddre biztosan "eltűnik" a tartozás.
ápr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez mi? Pénteken megkapja kedden el is tűnik? Hol élsz te? Egy határozat 15 nap kell a véglegessé válásához
ápr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha lemondasz a fellebbezési jogodról, akkor hamar.

HA nem, akkor csak a véglegessé válást követően.

ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

@2


Ez nem "olyan" határozat.


Ez tartalmazza azt a kitételt is, hogy azonnal hatályba lép. (Nincs 15 nap.)

ápr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
ápr. 21. 17:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha kérvényezted a részletfizetést, akkor arról mindig hoznak egy helyt adó határozatot, ha hozzájárultak a részletekben való megfizetéshez.

A határozatnak jogerőssé kell válnia (jelenleg véglegessé válásnak hívják) ahhoz, hogy felkönyvelődjön a részlet és törlődjön a felhalmozott tartozás.

Tehát addig nincs könyvelés. Jogerősítést az ügyintéző végzi. Amint rányom a billentyűre, hogy jogerős, már megy is a könyvelés.


Ha az SZJA bevalláson jelölted, hogy a fizetendő kötelezettséget szeretnéd részletekben megfizetni, akkor a bevallás feldolgozását követően könyvelődnek a részletek. Itt nem hoznak határozatot róla. Sejtésem szerint május 20. utáni időszakra könyvelik fel a részletek esedékességét, ugyanis addig nem is esedékes a bevallásban kihozott kötelezettség.

ápr. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hű ezt elég összetetten körbe jártad.Elvileg már le van adva minden bevallásom.A határozat megjött csütörtökön hogy és mint kell a részleteket fizetnem.
ápr. 22. 06:53
 8/10 anonim ***** válasza:

"A határozat megjött csütörtökön hogy és mint kell a részleteket fizetnem."


Akkor már csak a jogerőt kell megvárni. Azzal a nappal eltűnik a lejárt esedékességű tartozásod, és a különböző jövőbeni esedékességekkor felkönyvelődnek a részletek helyette.


"Hű ezt elég összetetten körbe jártad"

Mivel én jogerősítem a határozatokat, ezért nyilván ismerem a folyamatot. Nem baj, ha te is tudsz róla... :)

ápr. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előbb be kell fizetni, csak utána "tűnhet" el.
ápr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es! Felesleges volt jönnöd... :)


Jogerővel "eltűnik" a hátralék (ha milliós nagyságrendű lenne, akkor is) és a részletek azok esedékessége napjával könyvelődik fel.

ápr. 25. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!