Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Utólag visszakérhetik a pénzt?

Utólag visszakérhetik a pénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1 hónapja voltam bent személyesen a NAV-nál adóvisszatérítés ügyben. Kiszámoltam egy összeget, az ügyintézőnek is annyi körül jött ki. Viszont a rendszerbe beírva az adataim, jóval nagyobb összeg jött ki(kb 15x annyi). 3 ügyfélszolgálatos is átnézte, hogy nincs-e elírás. Aláírtam az elfogadó határozatot is. Kicsit sokkos állapotba kerültem, így ott leblokkoltam. Eddig úgy voltam vele, úgyse utalnak ki annyit, mert lehetetlen, hogy ilyen szerencsém legyen, de ma megérkezett a számlámra.


A kérdésem az lenne, hogy utólag visszaigényelhetik, ha rájönnek, hogy valami rendszerhiba miatt számolták el? Megbüntetni gondolom nem fognak, mivel minden papírom normálisan leadtam. Még annyi, hogy egyszerű alkalmazott vagyok egy cégnél, nem pedig vállalkozó.


Ha tud valaki segíteni, annak előre is köszönöm!



máj. 8. 08:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nyílván vissza.
máj. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Lehetnel kivsit konkretabb. Miert igenyelsz vissza szjat? Mennyit szamoltal es mennyit kaptal?

Csak tavalyra kerted vissza? Ha igen mennyi volt kb a brutto jovedelmed?


Mert a 15szoros elteres szinte elkepzelhetetlen. Ha tevesen kaptad meg termeszetesen vissza fogjak kerni. Ha nem adod akkor meg behajtjak.

máj. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Természetesen visszakérik, de büntetés nem lesz rá.
máj. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Családi adókedvezményt és 30 év alatti anyák adókedvezményét igényeltem magzatra. 4 hónapra járt volna, de a rendszer egész évre számolta ki. 3 ügyintéző is ellenőrizte a bevitt adatokat, de minden stimmelt. Aláírták ők is és én is a papírt, hogy elfogadom az összeget. Pár százezerről van szó, nem milliós tételekről.


Akkor úgy kérdezem, mennyi idő után merjek hozzá nyúlni ehhez a pénzhez?

máj. 8. 09:46
 5/15 anonim ***** válasza:
5 év múlva elévül, ha addig nem kérik vissza akkor már nem kérhetik. Addig fektesd be valamibe, ahonnan ki lehet venni ha mégis kérnék, de tartja a reálértékét, hogy ha mégsem kérik akkor ne elinflálódott pénzed legyen 5 év múlva.
máj. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk legyen 900k aminek a tizenotode 60k. (Pelda)


Nyilvan a 60k nagyon keves lenne szjamentesen. Annyi szjat masfel honap minimalberbol is vonnak. Plusz a csaladi adokevezmenyt nyilvan a tb jarulekbol ervenyesitetted. Szal nyilvanvaloan a te predikciod volt teljesen fals, es a kiszamolt osszeg lehet a korrekt.

máj. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem csak nekem jött ki az alacsonyabb összeg, hanem az ügyintézőnek is. De mindegy, lekötöm és úgy kezelem mintha nem is lenne.
máj. 8. 10:08
 8/15 anonim ***** válasza:
És a 4 hónaphoz az 1 év, ami háromszorosa, az tizenötször összeg?
máj. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
55000 forint járt volna elvileg az ügyintéző szerint. Én se számítottam többre 60000 forintnál. Erre a rendszer szerint 780000 forint jár. Nem tudom hogy jött ki. A 3 ügyintéző se tudta, hogy mi alapján jött ki. Annyit mondtak, hiába van minden beírva helyesen, 1 évvel számol, nem a 4 hónappal.
máj. 8. 10:36
 10/15 anonim ***** válasza:

Jelezd írásban a NAV-nak a problémát. Ha nincs írásos nyoma annak, hogy jóhiszeműen jártál el, akkor komoly gondjaid lesznek.


A papírokat rosszul töltötted ki. Az eSZJA felületén elég nehéz bármi mást mint éves kedvezményt beállítani, mert a form sokszor visszaírja évesre, ha hozzányulsz az adatokhoz. Nekem sikerült tört évet beállítani, így nem hiszem, hogy rendszerhiba az ok.

máj. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!