Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen járulékokat kell...

Milyen járulékokat kell itthon fizetni, ha külföldön is van vállalkozásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok?


Felteszem itt is a kérdésem, hátha van valaki hasonló helyzetben.


Több könyvelőt is kérdeztem már, mindenki mást mondott, vagy nagyon nem is tudott mit mondani. Hétfőn még futok pár kört, de gondoltam addig is megkérdezem itt is, lehet van valaki hasonló helyzetben.


A kérdésem, hogy milyen járulékokat kell fizetnem itthon, ha másodállásban szeretném folytatni Magyarországon a vállalkozásom (átalányadózó vagyok) és külföldön (Angliában) lenne a fő vállalkozásom.

A státuszom meg van kintre, cím is is van.

Annyi biztos, hogy meglehet oldani, az lesz a különbség csak, hogy itthon nem lenne TB-m, csak kint, mert ott lenne fizetve, oda lennék bejelentve.

Megmaradna a kamarai díj, az iparűzési adó, és a nyereség adót is kéne fizetni.

De mi mást? Ebben nem igen értettek egyet az eddig megkérdezett könyvelők.


Köszönöm, ha valaki tud segíteni.


máj. 11. 11:42
 1/1 anonim ***** válasza:
87%
Pedig a törvények egyértelműek ebben az esetben. A kamarai díjat fizetned kell igen, iparűzési az többtényezős dolog, de azt nem befolyásolja a kinti biztosítottság. TB-t és szochot nem kell fizetned, mivel EGT tagállamban biztosítással rendelkezel, így átalányadózóként csak a mentes rész feletti jövedelemre kell SZJA-t fizetned (58-as bevallást sem kell beadni negyedévente, valamint 1041-en meg kell szüntetni a biztosítotti jogviszonyodat).
máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!