Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A Wise számlám egyenleg-vissza...

Bálvány kérdése:

A Wise számlám egyenleg-visszatérítése SZJA mentes?

Figyelt kérdés
Azt írják, hogy a belgáknak ezután már befizettek némi adót. A NAV-nak van valami köze ehhez?

#adó #NAV #Wise #egyenleg-visszatérítés
máj. 15. 12:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Van, szochot kell rá fizetned.
máj. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ. A jövedelem után kell adózni. Ha csak annyit kapsz vissza amit belefektettél, vagy kevesebbet, akkor nem kell. Ha többet, akkor a többlet után kell.
máj. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt írják: "Már levontuk és kifizettük a 30%-os forrásadót a belga adóhatóságnak."
máj. 15. 13:05
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem fektettem be semmit, csak van a számlán lekötés nélkül némi pénz.
máj. 15. 13:06
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Nekem ez zavaros.
máj. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Ha te fizetted be azt a lefektetés nélküli pénzt, akkor az nem adóköteles hazánkban. Viszont az rendkívül furcsa, hogy akkor a belga adóhatóságnak miért vontak belőle forrásadót...
máj. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves 2,5, és 6-os válaszadó:

A Wise-os pénzvisszatérítés részleteit itt találod. Ha nincs kedved elolvasni: ez egyfajta látra szóló kamat, és a kamat után a Wise levonja a belga adót. Szerény hazánkban a kamatra SZOCHOt is kell fizetni, és mivel azt a Wise nem vonja le, ezért ezt magadnak kell itthon befizetned és bevallanod.


Remélem tudtam mindenkinek segíteni a kérdés értelmezésében.

Üdv, az 1-es válaszadó.


[link]

máj. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#7 Köszi, így már értem, csak a kérdező egyenleg visszatérítést írt, amit nem tudtam értelmezni. 5-ös voltam.
máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jól értem? Tehát, százezer honfitársunk, aki külföldön dolgozik és ott ilyen-olyan helyi bankszámlára kapja a fizetést, SZOCHO adóbevallást csinálgat, a kamatként kapott 5-10 euró miatt?
máj. 17. 19:50
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát attól függ. Ha külföldi adóalany, tehát életvitelszerűen külföldön lakik és ott is adózik akkor nyilván nem kell neki a magyar SZOCHOT fizetnie.


Aki magyar adóalany, tehát a NAV-nak adja le évente az adóbevallását, annak szerintem kéne SZOCHO-t fizetnie. De lehet nem tudom jól, az első válaszomat is 50%-ra pontozták.

máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!