Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV eSZJA tervezetében...

A NAV eSZJA tervezetében számomra van egy tétel, amit nem tudo micsoda, de sajnos nincs már lehetőségem utánanézni. Ha a biztonság kedvéért elfogadom, és befizetem, de utólag kiderül, hogy téves, akkor lehet még korrigálni vagy visszaigényelni?

Figyelt kérdés
Van egy olyan tétel, amihez se dátum nincs, se adatszolgáltató nincs feltüntetve, és én nem emlékszem ilyenre, és ilyen módon semmi kapaszkodóm sincs, hogy mi lehet ez, hogy utána tudjak nézni. Telefonos ügyfélazonosítót pedig nem tudok kapni a mai nap, csak holnapra, amikor már lejár a bevallási határidő. Elmenni se tudok a NAV-hoz, mert nem érnék oda zárás előtt, de ha oda is érnék, valószínű akkor a sor, hogy hiába.

máj. 21. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:

A telefonos kódot hamar kiküldik, még ma simán megkaphatod.

Egyébként elévülési időn lehetőséged van önellenőrizni a bevallást, ha hibás adatokat tartalmaz, így ha az a befizetendő nem jogos, akkor természetesen vissza lehet kérni.

máj. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mi az az elévülési idő? az az 5-6 év, amíg meg kell őrizni minden papírt?
máj. 21. 11:20
 3/7 A kérdező kommentje:

"A telefonos kódot hamar kiküldik, még ma simán megkaphatod."


Elvileg nem. személyesen is mondták, hogy valóban nem. Persze ha nem ma lenne a határidő, akkor lehetséges, hogy a gyakorlatban hamarabb megkapnám, de erre a mai nap biztos nincsen emberük.

máj. 21. 11:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyilván nem tudom garantálni, hogy ma megkapod, én csak azt tudom mondani, hogy a múlt héten 3 ilyen kódot is kértünk és az egyik 10 perc, a másik kettő pedig 1-2 órán belül megjött.

És igen, az elévülési idő az, amit említesz.

máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm. De a kérdésre tud valaki válaszolni? Erre:


Ha a biztonság kedvéért elfogadom, és befizetem, de utólag kiderül, hogy téves, akkor lehet még korrigálni vagy visszaigényelni?

máj. 21. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszban ez is meg lett válaszolva.
máj. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom azt, hogy a hibás adatokkal benyújtott bevallást önellenőrzés keretén belül az adó elévülésének ideje alatt bármikor tudod helyesbíteni.


" ha az a befizetendő nem jogos, akkor természetesen vissza lehet kérni."

Be sem fizetném, ha nem jogos. Az önellenőrzés keretén belül felülíródik a kötelezettség (eltűnik), így még a visszaigényléssel sem kell bajlódnod.

máj. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!