Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tehetek ha a könyvelő...

Mit tehetek ha a könyvelő direktben szívat?

Figyelt kérdés
Egy nagyon paraszt nő a munkahelyem könyvelője. Ordít állandóan mindenkivel. Volt egy afférunk, mert azt hitte gondolat olvasó vagyok es artikulalatlanul üvöltött velem Telefonban. Nem foglalkoztsm vele nem hívogattam előtte sem és azota sem. Főnököm kérésére amiket elkellett neki küldeni elküldtem, de csak is munkaval kapcsolatos papírok, adatok. Erre kaptam tőle egy levelet, hogy tovabbra sem szeretné tartani velem a kapcsolatot és bármit kellene neki küldenem az email cimem ignorálja. Jelenleg 04.17ota 9es koddal tappenzen vagyok és egyszerűen nem intézi nem kaptam azóta sem tappénzt és nem tudom, hogy mit lehetne vele kezdeni, mert ha megmondom neki akkor még azért se fogja csinalni. A főnökömnek meg hiába mondom...

máj. 21. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Nincs neki külön főnöke, akinek lehet ezt jelezni? Kormányhivatalhoz tartozik amúgy, ha nem intézik a táppénzed, jelezheted a könyvelőnek és a főnöködnek is, hogy ha X napon belül nem intézkednek akkor hivatalos útra viszed és felnyomod a céget. Ezt valószínűleg egyikük se szeretné.
máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy övé maga a könyvelő iroda és az ő alkalmazottja csinalja a mi cégünk könyvelését, de külön az alkalmazottat nem lehet elérni, mert minden ennek a nőnek az email címén megy. Ha kulon keressük meg a velünk foglalkozó alkalmazottat akkor velük is ordít meg velünk is
máj. 21. 13:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy másikat
máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2. Akkor pedig tényleg a saját cégednél kellene panaszt tenned. Add le a főnöködnek a táppénzes papírjaidat és intézzék ők tovább. Semmi közöd hozzá, hogy ők kivel könyveltetnek, te a céggel állsz kapcsolatban.
máj. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor viszont helyben jelezd minél magasabb szinten, hogy mennyire lehetetlen együtt dolgozni ezzel a nővel és hogy miatta nem kaptad meg a betegszabira járó fizetésed. Ha a főnököd nem foglalkozik vele akkor menj fölé, azért a cégnek se érdeke ilyen könyvelő irodával szerződésben állnia. Felettesed is hibás, hogy ennyire nem érdekli, úgyhogy eszkaláld, nyugodtan csapd hozzá az ilyen emaileket is, hogy direkt ignorálja ami tőled megy.
máj. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

9-es kód az első naptól táppénz kódja?


Én egyszer a következőket csináltam egy majdnem hasonló szituban:

A keresőképtelenségről szóló orvosi igazolást nem a munkáltatónál adtam le, hanem egy levél kíséretében beküldtem az egészségpénztárnak. A levélben leírtam, hogy a munkáltatóm nem hajlandó intézni az ellátásom, ezért az ő segítségüket kérem. Megírtam a munkáltató nevét, címét, adószámát, "TB" törzsszámát és kértem, hogy segítsenek.

Megtették. Kapott a munkáltató egy levelet tőlük, hogy igazolják a benyújtott keresőképtelen állománnyal kapcsolatban a szükséges adatokat. Betegszabadságot mennyi időre számfejtettek, a figyelembe vehető időszak béreit stb.

Meglepődtek, volt is némi feszültség közöttünk, de kénytelenek voltak intézni, mert az OEP levélben felhívták szíves figyelmüket, hogy bírságolnak, ha akadályozzák az OEP munkáját. Onnan tudom, hogy a "képembe nyomták" a levelet.


Előtte az orvosi igazolást lefénymásoltattam egy irodaszer boltban, hogy meglegyen. Végig játszottam a "hülyét", fapofával... :D :D

máj. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

En is e-papiron benyujtottam

Kaotam is tegnap egy levelet, hogy a munkáltatónak 8 napja van igazolni a dolgokat. Első naptól 9es koddal vagyok. 2 tappénzes papirom van már a munkáltatónál jövőhéten hozom a harmadikat. Az oepnél azt tanácsolta a hölgy pe teken telefonáljak vissza és akkor ha nem lesz bent a 2. Tappénz akkor küldjem be nekik e-papiron. De a levelben írt 8napot biztosan ki fogja várni és az utolsó pillanatban fogja leadni, hogy minél később kapjam meg. De én jelzem ezt a munkaltatomnak is folyamatosan de mivel mérlegkészitesi idoszak van nem fognak most váltani. Nem érdekel ha nem vált sem csak nekem még a maradék tappénzes papíromat adja le meg a csed+gyed igénylőt én utána leszarom.

máj. 23. 05:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Jól tetted!

Ne hagyd magad! Én is azért kényszerültem ilyesmire, mert a munkáltató sz@rt a dolgokra. Az, hogy mérlegkészítés időszaka van, pedig pont nem érdekel. Ettől még nem áll meg az élet...

máj. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!