Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha Ebay-en veszek egy-két...

Ha Ebay-en veszek egy-két dolgot és itthon eladom például Vaterán vagy Tesz-Veszen, akkor megbüntethet az Apeh vagy valamelyik hatóság? Egyébként magánszemély vagyok nem vállalkozó.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, de ha a bevételed elér egy bizonyos összeget évi szinten, akkor adóznod kell utána. Ha jól emlékszem, ez 200ezer, de nem vagyok benne biztos.
2011. ápr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Vaterának is kell fizetni
2011. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a Vaterának is kell fizetni.
2011. ápr. 28. 14:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ebayen nem adnak számlát, és ha az apeh számon kérné tőled hogy honnan szerezted akkor nem tudnád mivel bizonyítani és megvádolhatnak vele hogy lopott az áru, de ez csak elméletben van így. Gyakorlatban ilyen még sosem történt és egy-két cucc esetében nem is fog.
2011. máj. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Elég ha a vaterán újként és több terméket árulsz meg számla adás nincsen t választod ez nagy segítség hogy kiket kell elsőnek ellenőrizni (Ez rendszeres kereskedelemnek minősül amihez adószám kéne) és leüti egy navos nem adsz neki számlát.Én már tudok egy navos felhasználó nevet is aki vadászik de most már az ideglenes vásárlok bevezetése óta már regisztrálniuk se kell :)
2012. szept. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Figyeljetek egyre többen írjak hogy próbavasárlás áldozatai lettek pld most is a vatera fórumba 51 eladás 4 év alatt 130.000ft büntetés nem adott számlát a próba vevőnek.
2012. okt. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!