Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Apeh foglalkozik magánszemély...

Apeh foglalkozik magánszemély általi bejelentésekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Következő lenne a kérdésem:

Ha valaki kiadja az albérletét és nem adózik utána , de ettől eltekintve természetesen 100%-osan bejelentett munkája van és mindig becsületesen adózott, meg fogja büntetni az APEH? Illetve, foglalkozik-e az APEH egy magánszemély bejelentésével ami arra vonatkozik, hogy akitől ő a lakást bérelte, az nem fizetett utána adót? Ha igen, akkor mekkora büntetésre lehet számítani, illetve lehet-e még idén az adóbevalláson úgy módosítani, hogy az tartalmazza a lakás kiadásából szerzett bevételt? (egyébként nagyon alacsony összegről van szó, és a lakás hitelre lett vásárolva, a törlesztést fedezi csak a bérleti díj).

Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. máj. 9. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen foglalkozik az APEH magánszemély bejelentésével is.

Jelenleg a bérleti díj 90%-ának 16 %-a az adó (tehát 9,6%)

ha nem volt benne a bevallásodban csinálhatsz önellenörzést.

Nem tudom mekkora büntetést szabnának ki, de visszamenőleg tuti behajtanák kamatostúl az összeget.

Azért ez nem olyan nagy százalék, érdemes bevallani és akkor szerződéssel tudsz albérlőt venni. (ami neked is jó, egyszerűbben kirakhatod)

2011. máj. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 nagyat válasza:
78%

A pontos választ nem tudom, de ez a link lehet, hogy segít!


[link]

2011. máj. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az APEH ellenörzések nagyrésze bejelentés miatt megy. azt mondják az apeh ellenörök, hogy álmunkba sem gondolnánk mennyi bejelntés érkezik, és mennyi csak azért mert rosszindulatu akar lenni pl a szomszéd.
2011. máj. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnos van akinek ez okoz örömet, hogy másokat feljelentget, legyen ez a legnagyobb boldogsága az életben.

Ettől függetlenül tényleg sokkal egyszerűbb befizetni az adót utána és akkor nem kell rettegni. Szerencsére még nincs gond, hiszen nem járt le a bevallási határidő.

2011. máj. 10. 16:38
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Én úgy tudom, hogy jövő évtől lesz 16%, a tavalyi évi bevétel után még 25%-kal kell adózni. De lehet hogy én tudom rosszul.
2011. máj. 10. 16:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak teljesen felidegesíteni, de a könyvelőm mesélte épp mikor mentem csináltatni az adóbevallásom, hogy nemrég volt egy esete, hogy az albérlő és a lakástulaj összeveszett, az albérlő feljelentette a tulajt. Azt pedig 500ezer forintra büntették meg.

Azt jól tudo, hogy a tavalyi évere 25% volt az adó az albérlet után. Viszont nagyon sajnálom, de nem járható út amit kigondoltál. Ugyanis egészen a tavalyi évig külön adószám kellett az albérlet kiadásához. Tehát ha nem adóztál utána, akkor valszeg ez sincs neked. Tudom, hogy már kései a válaszom, de szurkolok, hogy kértél tanácsot könyvelőtől mielőtt bárhogy is megcsináltad az adóbevallásod.

Egyébként valószínűleg engem is felnyomott valaki a kiadott lakás miatt. Csak szerencsére én pánikolós vagyok, így adózok utána szorgalmasan.

2011. máj. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!