Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Igényelhetek lakáshitel utáni...

Igényelhetek lakáshitel utáni adókedvezményt, ha felvettem a szocpolt?

Figyelt kérdés

Lakáscélú hitel törlesztése utáni SZJA kedvezményt a 4+1 évre igénybe vettem. Majd a következő évekre igazolást kértem, mivel volt családi pótlékos gyerekem.

A múlt évben megkaptam a szocpolt, a lakásépítési kedvezményt - LÉK.

A 2008-as évre is megkaptam az igazolást. Most akkor igénybe vehetem a kedvezményt?


2009. márc. 19. 11:42
 1/3 anonim válasza:
Miért ne vehetnéd igénybe? Mi is így vettünk fel kölcsönt, használt lakást vásároltunk, 5 éven át kapunk vissza az adóból. Minden évben küldi az OTP az igazolást a befizetett összegről, aminek mi a 30 %-át kapjuk vissza. Új lakás esetén 40%-ot kapnánk. Mi is igénybe vettünk a szoc. polt, viszont nem értem, a "családi pótlékos gyerek" hogy függ ezzel össze? Végül is őutána kaptad a szoc. pol.-t nem?
2009. márc. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál.


Az 5 év nekem már letelt. Utána a 6. évben már nem küldték az igazolást automatikusan, csak az én kérelmemre adták ki, úgy, hogy nyilatkoztam, hogy van családi pótlékos gyerekem.

Tavaly a 7. évben felvettük a szocpolt és nekem nem világos a törvény, hogy jár-e az adókedvezmény vagy sem.

2009. márc. 21. 19:24
 3/3 A kérdező kommentje:

[link]

...

1. A szabály második fordulata alapján azok, akik úgy vettek fel lakáscélú hitelt, hogy az nem megelőlegező kölcsön volt, mivel arra nem voltak jogosultak és/vagy lakásépítési kedvezményre sem voltak jogosultak, érvényesíthetik a kedvezményt, ha a felvett hitel törlesztését 2007. január 1-je előtt megkezdték és a törlesztés időszakában van (lett) családi pótlékra jogosult gyermekük.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy minden olyan – a törvényben előírt feltételeknek egyébként megfelelő nem megelőlegező kölcsönként felvett – lakáscélú hitel esetén is (ha annak törlesztése 2007. január 1-je előtt megkezdődött) érvényesíthető a törlesztési kedvezmény a hosszabb időtartamban, amely mellett a lakás megszerzéséhez a hitelt igénylő(k) a lakásépítési kedvezményt (ún. „szoc.pol” kedvezményt) nem kapták meg (mert arra nem voltak jogosultak, illetve azt nem is kérték, mert úgy ítélték meg, hogy nem jogosultak rá) és a törlesztés időszakában van (lett) családi pótlékra jogosult gyermekük.

2009. márc. 21. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!