Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem fizettem a kft után a...

Ha nem fizettem a kft után a járulékokat, milyen hátrány érhet?

Figyelt kérdés
Anyám és egy barátnője indítottak együtt egy kft ami az én nevemre került mert az övékén nem lehet.Eljött az első határidő hogy a járulékokat fizetni kellene utána de nem bírják.Milyen hátrányom származhat belőle.Azt hiszem 75.000ft kellene fizetni.Jobban járok ha befizettem én és szüneteltettem?
2011. jún. 13. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Befizetni mindenképpen célszerű, mert később sokkal több lehet, adóhátralékként kezelik.

Szüneteltetni nem tudom hogy lehet...

2011. jún. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A cég ellen indíthat végrehajtást az adóhivatal, ellened nem, így sok hátrányod ebből nem származhat ha csak tulajdonos vagy.
2011. jún. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

KFT esetében (mivel te lettél bejelentve tulajdonosnak) az adóhátralékot elsősorban a KFT-ben levő vagyonból próbálja meg behajtani az adóhivatal, de személy szerint téged fognak "izélgetni".


Szüneteltetési lehetőség társaságok esetében nincs, csak egyéni vállalkozásnál, tehát ez a fizetnivaló ameddig a cég él, minden hónapban felmerül. Persze, ha valahol van, lesz napi 8 órás munkaviszonyod, abban az esetben nem.

2011. jún. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előttem szólóval vitatkozom, ez nem igaz. Ha a cég nem müködik (értsd nincs árbevétele) akkor nem kell járulékot fizetni se, sszemélyes közreműködőt ki kell jelenteni t 1041-esen. A cég esetében a szünetelés az, hogy nem történik semmi, csak bank van és leadja a nullásokat.
2011. jún. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 14. 19:59
 6/7 anonim ***** válasza:
ez komoly? az első határidőre 75 ezer forint és nem bírják? akkor minek kezdték el?:S tőke nélkül nagyon nagyon nehéz
2011. júl. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hiányosak az információk...

A cég tulajdonosa Te vagy, ez világos, édesanyád és barátnője jogilag milyen kapcsolatban áll a Te (ez nyilvánvaló) cégeddel?

Alkalmazottak? Azt gondolom (feltételezem), hogy a cég működéséért nyereség/veszteség Te vagy a felelős.

2011. júl. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!