Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan vétel- eladás adózása...

Ingatlan vétel- eladás adózása, illetéke?

Figyelt kérdés
Segítsetek, mert már megzavarodtam.... :) 2007-ben vásároltam egy lakást 7,5 m ft-ért. 1/1-es tulajdonosa voltam. 2008-ban eladtam 7,45 m ft-ért. Akkor az ügyvédtől azt a tájékoztatást kaptam, hogy nem kell szja-t fizetnem, mert ugye nem származott jövedelmem belőle. Az eladást követően férjemmel közösen (50-50%) vásároltunk egy nagyobb lakást 14,5 m ft-ért. Most erre a lakásra kiszabták a vételi illetéket. A férjem 50%-ával nincs is gond, de az enyémet nem értem. Ugye az én tulajdonrészem a fenti számok tükrében 7,25 m ft. Erre kiszámoltak 4 e ft. illetéket, azért ennyit, mert az előző lakás eladási ára és ezen tulajdonrész összegét hasonlították össze. De a mostani tulajdonrész 200 e ft-tal kevesebb forgalmi értékkel bír! Én erre úgy gondolnám, nem szabnak még pluszba illetéket, mert negatív. De erre azt mondta az ügyintéző hölgy, hogy ilyenkor ABSZOLUT ÉRTÉKET néznek!!!!!!! Ez jogos????? Én ilyet még a világon nem hallottam. Nem a 4 e ft. miatt, de rohadtul jogtalannak tartom! És még felhívta a figyelmemet a hölgy, hogy szja-t is kell fizetnem. Szerintem nem kell, mert ha jól tudom ott a lakás vétele és eladása közötti különbözet számít, és mivel kevesebbért adtam el, mint amennyiért vettem, nem keletkezett jövedelmem! Valaki világosítson fel légyszi!
2009. ápr. 24. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Az illetéket sajnos mindig is így számolták (nekem 20 évvel ezelött is- az abszulut értékű különbözet után)

SZJA fizetési kötelezettsége ebben az esetben az eladónak lehet.Amit Te adtál el, abba az előző vétel tartozott bele.Az ára csak az illeték kiszabásnál számít, az SZJA-nál nem!

2009. máj. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod. Azóta már tisztázódott, be is fizettem, szerencsére ez nem volt sok, csupán 4000 Ft. de van, akinek ez jóval több és szemét dolognak tartom.
2009. máj. 5. 07:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy gondolja a tv. szerintem, hogy ha olcsóbbat vettél, akkor nyereséged keletkezett, meg tudod fizetni az átírás költségét!Melyik hivatal dolgozik ingyen az állampolgárnak??
2009. máj. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!