Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan (és főleg mennyit)...

Hogyan (és főleg mennyit) kell az alábbiak alapján adóznom és járulékokat fizetnem?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egyéni vállalkozó. Egy amerikai cég megbízási szerződést kötött velem. A teljesítéskor semmilyen magyar értelemben vett számlát nem adtam, csak átküldtem nekik egy doksit az adataimmal, és erre szó nélkül átutalták a pénzt a bankszámlámra dollárban. Ők nem adóztak utána semmit sehol.
2011. okt. 9. 22:09
 1/1 anonim válasza:

Ha nem túl indiszkrét a kérdés akkor mekkora összegről van szó? És mi volt az átutalás közleményébe?

Én nem biztos hogy beírnám az adóbevallásomba, nem feltétlenül tekinthető jövedelemnek, mert ezek szerint egyszeri. Az egyszeriből meg olyanokat kel beírni ami elég nagy összegű (pl ház eladás, de ha a biciklidet adod mondjuk el azt nem várják el hogy leadózz utána. Ez is így működik).

2011. okt. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!