Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakás eladásnál hogy számolják...

Lakás eladásnál hogy számolják az 5 év utáni adómentességet? Tárgyévet vesznek figyelembe vagy vásárlástól számolják az 5 évet?

Figyelt kérdés
Pl.: vásároltam egy lakást 2007. augusztusában. Ezt a lakást eladhatom 2012 januárjában is, vagy csak augusztusban adómentesen?
2011. okt. 17. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
csak augusztusban. EGész évet számolnak
2011. okt. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
tudtommal megkezdett évet számolnak...de kérdezz rá egy ingatlanosnál
2011. okt. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Adóévről beszélünk, ami január 01-től december 31-ig tart. Ha 2011. december 22-én veszek egy lakást, akkor 2012. január elsején már "letelt" az adóév. Tehát hónapokat "nem kell nézni" ilyen szempontból. A 2007. évben vásárolt lakás értékesítése 2012. év bármelyik napjától adómentes már. A megszerzés évét követő évet tekintjük első évnek.

Év végén is adóévről készítünk bevallást, nem pedig éven belüli időszakről, ami kitesz 365 napot!

2011. okt. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor már hirdetem is.
2011. okt. 17. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!