Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Saját képek képkeretbe rakatás...

Saját képek képkeretbe rakatása, eladásra. Legális, vagy nem?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy oldalt létrehozni annak érdekébe, hogy fali-díszeket (képeket kerettel) adhassak el rajta. A képek saját készítésűek lesznek, nyomdában kinyomtatnám, kereteket pedig egy helyi képkeretezőnél vásárolnék. Ha ezeket apróhirdetés módjára adom el, de saját honlapon, az ütközik valamilyen jogszabályba? Kérdem ezt főként azért, mert ugye számlát nem fogok tudni adni.
2011. okt. 23. 14:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Minden tevékenység, amit üzletszerűen végzel, ahhoz VÁLLALKOZÁST kell létrehoznod és adóznod kell utána...


Vigyázz, mert az Adóhatóság emberei az apróhírdetéseket is figyeli... :-((


Saját weboldalon (a törvények szerint!) csak úgy árusíthatsz, ha közzéteszed a vállalkozásod adatait, telephely címét, elérhetőségeid...

Ha ez nincs kitéve, akár 500.000 Ft bírságot is a nyakadba varrhatnak...


Ha vállalkozás nélkül árusítasz üzletszerűen, akkor adócsalás miatt büntetnek meg, akár 1.5 milliós büntetést is kaphatsz...


Azt javaslom, hogy a Vaterán (vagy más aukciós oldalon) árusíts, gyakran váltogasd a regisztrált neved, úgy nem kell vállalkozás, nem kell számla...

2011. okt. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, azért jó hogy rákérdeztem. Milyen naív is vagyok... :) Semmi sem olyan egyszerű mint amilyennek tűnik.


Köszi az infót, akkor ez majd később :)

2011. okt. 23. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!