Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van valakinek anyaga Pályázati...

Van valakinek anyaga Pályázati pénz kezelésével, elszámolásával, kapcsolatban?

Figyelt kérdés
kiemelten közhasznú szervezetről van szó
2011. okt. 25. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen pályázat, ki írta ki.Általában a legtöbb kiíró szigorúan megszabott formában, előírás szerint követeli az elszámolást.Az elvárásokat ismertetni szokták a kiírásban, vagy a támogatási szerződésben.Ha megírnád azt is, hogy honnan kaptatok pénzt, milyen célra, esetleg tudnék segíteni.
2011. okt. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a Számviteli Törvényben erre vonatkozóan nincs külön, kötelező erővel bíró előírás (nekem nem rémlik), akkor max. a pályázat-kiíró által megköveteltek betartása jöhet szóba.

Találkoztam (vállalkozó) esetében olyannal, hogy már a pályázati pénzt is csak külön bankszámlára volt hajlandó leutalni. Ez esetben azokat a bank-kivonatokat természetesen külön dossziéban fűztem le, és a kifizetés alapbizonylatait (számlákat) is külön kezeltem.


Másiknál ilyen előírás nem volt, ettől függetlenül azokról a számlákról és bank-kivonatokról készítettem egy fénymásolatot, külön dossziéban gyűjtve, hogy egy utó-ellenőrzéskor folyamatában, könnyebben tudjanak eligazodni benne.


Mindkét esetben a számlakeretben alábontásokat csináltam, az 1-es, 2-es, 5-ös (és ahol kellett) számlaosztályokban.

2011. okt. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy januártól kellene majd egy kiemelten közhasznú társadalmi szervezet megnyert pályázatát kezelnem. Külön erre a feladatra vettek fel, de sajnos még kezdő vagyok és fogalmam sincs hogyan kell csinálni,és gondoltam addig sem tétlenkedek, hátha addigra megtanulhatom hogyan kell ezt csinálni. Ha majd megtudom a részleteket akkor újra jelentkezem.
2011. okt. 26. 13:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Én segítek, ha konkrét kérdéseid vannak. De így, hogy "pénz kezelésével kapcsolatosan" kell segítség, nem sokat tudok :)

A lényeg: csak azt fizethetsz pályázati pénzből, amire a pályázat támogatást adott. (MÉG AKKOR IS, HOGYHA VALAMI VÁLTOZÁS VAN. Tehát pl. terveztetek a költségvetésben egy projektort 123.415 Ft-ért, de amikor vásároltátok, akkor 123.520 Ft-ba került. Ekkor 123.415 Ft-ot fizethetsz ki a pályázati számláról, a maradék 105 Ft-ot pedig "önerőből", más forrásból. Erre nagyon figyelj! [és igen, ha 1 átutalásos számlát így kell megbontanod, akkor 2 helyről, kétszerre fogod a számlát megfizetni.]

2012. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!