Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallásnál ez gond lehet?

Adóbevallásnál ez gond lehet?

Figyelt kérdés
Ha a barátom külföldről utal pénzt havonta a PayPal-emre és én ezt lehívom a bankszámlámra, ezt meg kell jelentetnem az adóbevallásomban mint "jövedelmet"?
2011. nov. 9. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez mennyi pénz? Ajándéknak minősítjük vagy valami ellenértékének? :) Nem valószínű, hoyg ez feltűnik valakinek, pláne a hatóságoknak, csak ha nincs valami különösebb ok, ami miatt jól átvilágítanak, de csak úgy nem lehet adatokat kérni a bankoktól. Szóval szerintem, ne parázz rajta. Egyébként ha ajándéknak vesszük, akkor ajándékozási illetéket kellene fizetned, de ez akkor sem jövedelem.
2011. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

60~70 ezer körül / hó.

nem ellenérték, külföldön dolgozik most egy ideig nekem meg fősuli mellett kell a pénz albira. .__.

2011. nov. 9. 20:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem több tíz millió, akkor ezzel szerintem senki nem fog foglalkozni, nem is kell bevallani. Ha csak ösztöndíjat kapsz, akkor sem kell bevallás, de ha van fizetésed vagy ilyesmi, akkor azt be kell vallani és akkor már az ösztöndíjat is be kell írni, de az után nem kell adót fizetni.
2011. nov. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!